رییس کل دادگستری مازندران عنوان کرد؛دستور ویژه برای تعقیب کیفری ترک فعل در حوزه تصرف اراضی ملی


رییس کل دادگستری مازندران نسبت به تعقیب کیفری ترک فعل مسوولان در حوزه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی در این استان دستور ویژه صادر کرد.
حجت الاسلام محمد صادق اکبری در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان، اجرا و التزام به قانون را تکلیف همه مسئولان عنوان کرد و افزود: تخطی از قانون زیان آور و احترام به قانون بر همگان واجب است.
وی توجه ویژه به امر پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال را مورد تاکید و توجه قرار داد و خطاب به مدیران استانی تصریح کرد: درآمدها و اعتبارات باید به موقع و به میزان کافی در اختیار مسئولین اجرایی قرار داده شده تا از حقوق بیت المال در حوزه‌های مختلف مانند منابع طبیعی به بهترین شکل ممکن حفاظت شود.
رئیس کل دادگستری مازندران همچنین مداقه در آئین نامه‌های مربوط به ساخت و ساز را مهم برشمرد و گفت: توجه به پیشگیری‌های وضعی، اجتماعی و فرهنگی در این حوزه لازم و ضروری است.
حجت الاسلام اکبری اظهار کرد: موضوعات مطروحه در این جلسه مستقیماً با حقوق مردم مرتبط بوده و جز اساسی‌ترین مسائل استان است و حضور مسئولین حاضر در این جلسه باید نتیجه بخش و مثمرثمر باشد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه طرح جامع پیشگیری (در حوزه مأموریت شورای حفظ حقوق بیت المال) در مازندران وجود ندارد که این طرح باید مصوب و اجرایی شود و قطعاً با تصویب و اجرای دقیق آن از دغدغه مسئولان در این حوزه کاسته خواهد شد.

1402/9/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :