مدیر امور اراضی مازندران:300 شهرک مسکونی خوش نشینِ غیرمجاز در مازندران شناسایی شد


مدیر امور اراضی مازندران، وضعیت تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این استان را نگران کننده توصیف کرد و گفت: ۳۰۰ شهرک مسکونی خوش نشینِ غیرمجاز در مازندران شناسایی شد.
محمدرشید رستمی در جلسه قرارگاه صیانت از منابع طبیعی مازندران در ساری افزود: در حالی که مازندران به عنوان استان معین، بسیاری از نهاده ها و محصولات کشاورزی را تعیین قیمت می کند، اما تغییر کاربری اراضی کشاورزی این استان در حال افزایش است و این جای نگرانی بسیاری دارد.
وی اظهار داشت: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی مازندران، علاوه بر لزوم تعامل و همکاری بیشتر بین دستگاه های اجرایی، نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان است.
مدیر امور اراضی مازندران، بر لزوم افزایش نظارت دستگاه های متولی به منظور جلوگیری از تغییر کاراربری اراضی کشاورزی در مازندران تاکید کرد و گفت: هم اکنون برای ۳۰۰ شهرک خوش نشین که با تغییر کاربری غیرمجاز نسبت به احداث واحد مسکونی اقدام کرده اند، حکم قلع و قمع و تخریب صادر شده اما حتی یک مورد هم به دلایل مختلف اجرا نشده است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، رستمی اظهار کرد: باید با برخورد قانونی و پیشگیری به‌موقع، از تفکیک، قطعه بندی، دیوارکشی و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی درجه یک این استان جلوگیری شود.

1402/9/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :