استاندار مازندران:نقش قهرمانان و پهلوانان مازندران در دنیا برجسته است

سرمایه های نام آوران مازندران باید در ورزش هزینه شود
استاندار مازندران با بیان اینکه ورزش در ایران قدمتی به بلندای تاریخ دارد؛ گفت: ورزش قهرمانی مظهر تمایلات، تشخص و هویت مازندران است و جوانان قهرمان مازندران ثابت کردند دارای خصوصیات برجسته هستند و اراده قوی دارند البته در هر شهری که ورزش زنده است ورزشکاران میدان دار هستند.
به گزارش صبح آمل نیوز، سید محمود حسینی‌پور در آئین تجلیل از مدال آوران بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی مازندران با اعلام اینکه ورزش قهرمانی مظهر تمایلات، استعدادها و تشخص و هویت یک ملت است؛ اظهار داشت: ورزشکاران صاحب نام در تزریق معنویت به لایه های گوناگون اجتماعی نقش برجسته ای دارند به ویژه ورزشکاران فرهیخته و با اخلاق مازندران که در همه حوزه های ورزشی تمدن مازندران و فرهنگ بزرگ مازندران را به رخ دنیا کشیدند و فرزندان این دیار در عرصه های بین المللی مدال‌آوری دارند که در رسانه‌های مختلف دنیا آنها را با نام مازندران می‌شناسند.
وی با اعلام اینکه نقش قهرمانان و پهلوانان مازندران در دنیا برجسته است، افزود: ورزش در دیپلماسی هم نقش دارد و ورزشکاران در دیپلماسی بسیار ارزشمند هستند و در حوزه ورزش و الگوبرداری جوانان نقش قهرمانان، پهلوانان و ورزشکاران برای نسل آینده مازندرانی بسیار مؤثر است و می تواند راهبری کند.
استاندار مازندران با اعلام اینکه از سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم ارتقای ورزش در همه مناطق، حوزه‌های روستایی و مناطق محروم است، گفت: ورزش مازندران در کشور به عنوان یکی از قطب های استراتژیک محسوب می شود که همین امر سبب سرآمد شدن ورزش یک استان در سطح ملی است و از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.
حسینی پور با تاکید بر اینکه ورزش قهرمانی در واقع نخبه پروری در باب جوانان است؛ خاطرنشان کرد: ورزش قهرمانی باعث نخبه پروری جوانان است و نیازمندی به نخبه پروری برای تمدن و فضای مازندران در طول تاریخ باعث تقویت استان می‌شود.
حسینی پور تصریح کرد: زمانی که از مازندران پرچمی در عرصه ملی و بین المللی به اهتزاز در می آید غرور ملی را به همراه دارد.
وی با بیان اینکه ورزشکاران نامی کشور همانند حسن یزدانی با راهبری خود الگوی نسل جوان و نوجوان تلقی می‌شود و مایه افتخار ملی ما است، بیان کرد: پیروزی ورزشکاران در آوردگاه جهانی و المپیک موجب سرافرازی و سربلندی یک کشور است.
استاندار مازندران تأکید کرد: باید همیشه قدر مردم کشور را بدانیم که حامی ورزش و ورزشکاران هستند.
حسینی پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با ورزش در جامعه بزه کاری و طلاق وجود نخواهد داشت و سلامت روحی و روانی جامعه به ورزش و پهلوانان و قهرمانان وابسته است، گفت: حضور بانوان مازندرانی بر سکوهای قهرمانی با حجاب اسلامی باعث افتخار دیار علویان است که این مهم در مازندران ریشه اعتقادی بسیار قوی دارد زیرا این دیار زمینه ساز نخستین حکومت تشییع و علویان است.
وی تاکید کرد: همه رشته های ورزشی برای ما اهمیت دارند و به دنبال این هستیم که تمام رشته های ورزشی را در مازندران تقویت کرده و گسترش دهیم.
استاندار مازندران بیان داشت: در زمینه گردشگری ورزشی نیازمند ایجاد کمپ های ورزشی بین المللی با توجه به شرایط ژئوپلوتیکی و آب و هوایی مازندران هستیم لذا از همه ورزشکاران دعوت می کنیم تا با ایجاد شرکت تعاونی برای تمام نام آوران مازندران شاهد تحول بزرگ باشند.
حسینی پور با اشاره به اینکه تیم های بزرگ دنیا همانند رئال مادرید و بارسلونا با شرکت تعاونی اداره می شوند، ادامه داد: سرمایه های نام آوران مان باید در ورزش هزینه شود و ورزشکاران می توانند با یک شرکت تعاونی دست به ایجاد بزرگترین کمپ ورزشی بزنند البته ما این آمادگی را داریم تا بزرگترین اردوهای ورزشی کشور و بین المللی در کمپ های پیشرفته ورزشی در آینده برگزار کنیم.
وی در پایان گفت: ورزش در ایران قدمتی به بلندای تاریخ دارد و ورزشکاران مازندرانی از درجات علمی بالایی برخوردار هستند.

1402/8/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :