فرماندار شهرستان نور:معلمین نقش مهمی در حوزه تعلیم و تربیت دارند


فرماندار شهرستان نور در گرامیداشت مقام معلم بخش بلده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان و خاصه ۳۸۴ شهید بخش بلده اظهار کرد: معلمین در حوزه تعلیم و تربیت و در مولفه های رشد و توسعه انسانی و شکل گیری جامعه پویا نقش اساسی دارند.
بیژن پولادی اظهار داشت: همه ما دانش آموخته معلمینی هستیم که از جان و وقت خودمایه گذاشتند تا یک نیروی انسانی متعهد را تربیت و تحویل جامعه دهند.
وی تصريح کرد: مولفه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت خصوصا در جامعه اسلامی پرورش و تربیت است چرا که اگر نباشد آموزش مفهوم واقعی خود را پیدا نمی کند.
نماينده عالی دولت در شهرستان گفت: منطقه بلده کمتر توسعه یافته است هر چند خدمات خیرین برای اینکه دانش آموزان امکانات بهتری داشته باشند را نمی‌توان نادیده گرفت.
پولادی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش و دولت باید برای معلمین امکانات بهتری را تهیه کند، یادآور شد: در کشورهای پیشرفته ای مانند ژاپن، مالزی، شرق آسیا و غیره معلمین دغدغه ای جز آموزش و تربیت دانش آموزان ندارند اما در ایران با حقوق کمی که پرداخت می شود، عموما معلمین مجبورند به فکر شغل دوم باشد.هنگامی که دغدغه معیشت وجود داشته باشد قطعا آموزش تحت شعاع قرار می گیرد.
فرماندار شهرستان نور گفت: می‌دانیم تکمیل مدارس برای معلمین در بخش بلده بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه در دستور کار قرار دارد.
پولادی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان خلاقی در بخش بلده وجود دارد،تاکید کرد: همه مسئولین باید کمک کنند تا دانش آموزان در رشد و بالندگی ارتقا پیدا کنند و این سیر تکاملی ادامه داشته و رها نشوند چرا که از همین دانش آموزان مدیران آینده رقم خواهد خورد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز، وی با بیان اینکه نسل سوم، چهارم و جدید تفکرات خاص خودشان را دارند، یادآور شد: متاسفانه فضای مجازی به فضای حقیقی پیرامونی تبدیل شده است و مدیران و معلمین باید فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی را برای دانش آموزان تبیین کنند.

1403/2/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :