مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد:ثبت‌نام ۱۴ هزار کارجو و کارفرما در سامانه شغل


مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر کارجو و یک‌هزار و ۸۰۰ کارفرما در سامانه جستجوی شغل ثبت‌نام کردند.
علی باقری، با اشاره به بحث ساماندهی جامعه بیکاران استان اظهار کرد: در طرح ساماندهی سامانه جستجوی شغل که مدیران ارشد استان، کارجویان و کارفرمایان دغدغه داشتند، با راه‌اندازی این سامانه تمام کارجویان و فارغ‌التحصیلان بیکار می‌توانند به این سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند.
وی با بیان اینکه تا به امروز ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر کارجو رزومه‌های فردی مهارتی و تحصیلی خود را وارد سامانه کردند، تصریح کرد: سامانه جستجوی شغل از تیرماه سال گذشته استارت زده شد و یک هزار و ۸۰۰ کارفرما هم نیازمندی‌های شغلی خود را وارد سامانه کردند و خیلی راحت با مدیریت کاریابی‌ها ارتباط برقرار می‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: اگر کارجو ثبت‌نام کرده باید کاریابی را هم انتخاب کند و کاریابی وظیفه دارد که مدیریت کند متناسب با نیاز کار کافرمایانی که در سامانه وارد کردند و رزومه‌های کارجو را مقایسه می‌کند و متناسب با شغلی که درخواست کرده، معرفی می‌کند.
باقری ادامه داد: برای اولین بار تمام کارجویان که هیچ مهارتی ندارند به سمت سازمان فنی‌وحرفه‌ای هدایت می‌شوند تا آموزش ببینند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، وی تصریح کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کارجو به‌کارگماری و ۵ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی شناسایی شدند و در واقع اتفاقات خوبی افتاده است و باید همه کارفرمایان و کارجویان در سامانه ثبت‌نام کنند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران ۶۰ درصد کارجویان ثبت‌نامی در سامانه را زیر دیپلم دانست و خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد تحصیلات دیپلم تا لیسانس و پنج تا هشت درصد فوق لیسانس و دکترا دارند.

1403/2/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :