مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:فوتی های حوادث کار در مازندران ۲۰ درصد افزایش یافت


مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از افزایش ۲۰ درصدی فوتی های ناشی از حوادث کار طی سال قبل در استان خبر داد و گفت: ۱۳۷ نفر براثر این حوادث جان خود را از دست دادند.
علی عباسی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۳۷ نفر شامل ۱۳۵ مرد و مابقی زن بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشت.
وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال ۱۴۰۲ به ترتیب شهرستان ساری با ۱۸، آمل با ۱۶ و نور با ۱۳ بیشترین فوتی و شهرستان‌های جویبار و نکا هر کدام با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۶۳ نفر (با افزایش ۱۹ درصدی)، برق گرفتگی با ۳۴ (افزایش ۳۱ درصدی)، اصابت جسم سخت با ۲۵ (افزایش ۲۵ درصدی) و سایر موارد با ۱۵ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.
عباسی گفت: خرداد ماه با ۱۷، (فروردین، آبان، آذر، دی) هر کدام با ۱۳ مورد بیشترین و اردیبهشت با ۷ مورد کمترین آمار فوتی در آن گزارش شده است و سنین ۴۱ تا ۵۰ سال با ۳۴ مورد بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۸ فوتی کمترین آمار را داشتند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی بیان داشت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۸۷۱ شامل ۸۱۰ مرد و ما بقی زن مصدوم ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک نفر بیشتر گزارش شده است.

1403/2/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :