هواشناسی هشدار داد؛احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در مازندران


هواشناسی مازندران نسبت به جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر در استان هشدار داد.
هواشناسی مازندران با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وقوع رعد و برگ، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها از عصر چهارشنبه تا صبح شنبه در استان هشدار داد.
در اخطاریه هواشناسی آمده است: وزش باد به نسبت شدید، کاهش دما، احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ و در مناطق سردسیر و کوهستانی مه آلود با بارش برف از جمله مخاطرات سامانه بارشی است که استان را در بر می‌گیرد.
لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد محورهای کوهستانی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و احتمال خسارت به بخش کشاورزی و پوشش خزانه برنج از دیگر مخاطرات بیان شده است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، همچنین به مسافران و شهروندان توصیه شده است علاوه بر اطمینان یافتن از استحکام سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و پوشش خزانه برنج و دیگر اقدامات پیشگیرانه، از اسکان یافتن در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، استقرار در مناطق مرتفع، فعالیت‌های کوهنوردی و چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع در طی این مدت خودداری کنند.

1403/1/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :