مدیرکل اقتصاد ودارایی مازندران:ضرورت تبدیل مجوز‌های کاغذی به الکترونیکی


مدیرکل اقتصاد ودارایی مازندران با اشاره به آغاز فرایند تبدیل مجوز‌های کاغذی به شناسه یکتا در مازندران ، گفت: تا کنون ۱۲ هزار شناسه یکتا الکترونیکی در سطح استان صادر شده است.
هاشمی تاکید کرد: بر اساس قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به منظور تحقق شفاقیت اقتصادی از ابتدای سال ۱۴۰۳ مجوز‌های کاغذی بی اعتبار هستند و مجوز‌های کاغذی باید به الکترونیکی تبدیل شود.
وی با بیان ضرورت دریافت شناسه یکتا بعنوان راهی برای بهره مندی از سیستم‌های بانکی خدمات دولتی و بیمه‌ای افزود: ضرورت دارد همه اصناف به سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری mojavez.ir مراجعه کنند و این شناسه را از طریق بانک اطلاعاتی این مجوز در mojavez.ir qr دریافت نمایند.
مدیرکل اقتصاد ودارایی مازندران با اشاره به اینکه مهلت قانونی ثبت نام و مراجعه به سامانه تا پایان سال گذشته بود، خاطرنشان کرد: با تمدید این مهلت، تا ۲۰ روز آینده اصناف می توانند برای دریافت شناسه اقدام کنند.
هاشمی با بیان اینکه تبدیل مجوز کاغذی به الکترونیکی یکتا اقدامی است که در راستای سهولت ارائه مجوزهای کسب و کار ، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی انجام می گیرد، تصریح کرد: حصول شفافیت در اقتصاد،کوتاه شدن دست انحصار گران ،حذف امضای طلایی و جلوگیری از فرار مالیاتی، از جمله مزیت‌های دریافت شناسه یکتا و تبدیل مجوز‌های کاغذی به الکترونیکی است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صداوسیمای مازندران، ‌‌ وی تاکید کرد: تمامی دارندگان مجوز و پروانه کسب، باید در اسرع وقت برای تبدیل مجوز کاغذی خود به مجوز الکترونیکی و دریافت شناسه یکتا، اقدام کنند.

1403/1/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :