مدیر کل کمیته امداد مازندران:استفاده از ظرفیت مجازات جایگزین حبس برای توسعه فرهنگ احسان


مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت : با توجه به هدف کمیته امداد در صیانت از کرامت انسان ها، می توان از ظرفیت مجازات جایگزین حبس برای توسعه فرهنگ خیر و احسان بهره گرفت.
میثم معافی بر ضرورت استفاده از ظرفیت احکام جایگزین حبس توسط قضات مطابق با ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در راستای توسعه فرهنگ خیر و احسان تاکید کرد.
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)، به عنوان نهاد پذیرنده در کشور از اصول و اهداف مقرر در آیین‌نامه اجرائی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی استقبال نموده و امیدواریم با انجام هماهنگی‌های لازم، و با کمک قضات محترم مجازات‌های جایگزین حبس افزایش یابد تا از این ظرفیت بسیار ارزشمند در جهت توسعه فرهنگ خیر و احسان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده نمایم.
مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: حکم جایگزین حبس راه میانبر برای اصلاح محکومان به شمار می‌رود به ویژه که جنبه نوعدوستی و یاری رساندن به نیازمند داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، معافی بیان داشت: با توجه به هدف کمیته امداد در صیانت از کرامت انسان ها، در به کارگیری ظرفیت و خدمات افراد مستعد و علاقمند به فعالیّت در حوزه‌های مختلف کمیته امداد (به عنوان جایگزین حبس) با همکاری دادگستری در کل استان می‌توان قدم‌های مهمی برداشته شود.

1403/1/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :