مدیرکل دیوان محاسبات مازندران خبر داد؛تشکیل ۱۱۶ پرونده تخلف و انحراف بودجه ای در مازندران


مدیرکل دیوان محاسبات مازندران گفت: ۱۱۶ پرونده تخلفات و انحرافات از بودجه عمومی دستگاه های اجرایی، شرکت های دولتی و شبه دولتی در استان تشکیل شد.
حسن بابایی کشتلی با اشاره به ساختار دیوان محاسبات مازندران برای نظارت بر دستگاه‌ها اجرایی و شرکت‌های دولتی، گفت: دیوان محاسبات با عمری بیش از یکصد سال بر اساس اصل ۵۵ قانون اساسی مسئول بررسی عملکرد دستگاه‌هایی است که از بودجه کشور و انفال استفاده می‌کنند، است.
وی افزود: بر اساس ساختار دیوان محاسبات فعالیت‌های این مجموعه نظارتی در دو بخش حسابرسی و رسیدگی است و دادسرای دیوان پس از رسیدگی همانند دستگاه قضائی مبادرت به صدور حکم برای افراد متخلف می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، مدیرکل دیوان محاسبات مازندران با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل شده از تخلفات و انحرافات صورت گرفته از بودجه عمومی کشور در دیوان محاسبات، خاطرنشان کرد: سال گذشته از هزار و ۵۰۰ پرونده تشکیل شده در دیوان محاسبات ۱۱۶ پرونده مربوط به استان مازندران است که از حسابرسی ۱۴۹ دستگاه اجرایی، شرکت‌های دولتی و شبه دولتی صورت گرفت.
بابایی ادامه داد: ما در دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری نیستیم بلکه خود را در کنار دستگاه‌های اجرایی برای پیگیری، هدایت گری و راهنمایی در برای حل مشکلات مردم هستیم اما در مقابل تخلفات چشم پوشی نمی‌کنیم و خط قرمز ما از بین رفتن، حیف و میل بیت المال است.
وی حسابرسی عملکرد را در جهت کارآیی مدیران دستگاه‌ها مؤثر دانست و تصریح کرد: مدیران بر اساس حقوقی که از بیت المال دریافت می‌کنند متعهد به افزایش بهره وری و بالارفتن کارایی در مجموعه خود هستند و در صورت عدم انجام این امور می‌بایست پاسخگو باشند.

1402/12/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :