فرمانده انتظامی نور خبر داد؛آزادسازی ۴۰۰۰ مترمربع اراضی کشاورزی در نور


فرمانده انتظامی نور از تخریب دیوارکشی در اراضی کشاورزی و آزادسازی چهار هزار متر از آن زمین‌ها به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ کارآگاه احمد امینی اظهار کرد: در اجرای طرح برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و در پی کسب خبری مبنی بر ساخت و سازهای غیرمجاز در بخشی از زمین‌های کشاورزی شهرستان نور، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران پاسگاه بنفشه ده در شهرستان نور پس از شناسایی زمین‌های مذکور در روستای بوته ده، با اقدامات پلیسی و دعوت از کارشناسان امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی و با دستور قضائی حکم آزادسازی را به اجرا در آوردند.
فرمانده انتظامی شهرستان نور تصریح کرد: مالکان این زمین‌ها، ۴ هزار متر مربع زمین کشاورزی را بدون کسب مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها که به صورت، تفکیک و احداث بنای غیرمجاز تغییر کاربری داده بودند، طی حکم قضائی نسبت به قلع و قمع آن اقدام و تحویل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان نور شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، سرهنگ امینی اظهار داشت: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، ارزش اراضی تغییر کاربری داده شده را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند که متهمان احضار و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

1402/9/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :