علی رجبی مدیرکل ورزش جوانان مازندران در نشست با روسای هیات های ورزشی آمل

علی رجبی مدیرکل ورزش جوانان مازندران در نشست با روسای هیات های ورزشی آمل که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت:مازندران زیرساخت خوبی در ورزش دارد، ولی حجم ورزش بالاست و با زیرساخت ها همخوانی ندارد، وقتی در شهرستان آمل شاهد این هستیم که به اندازه ۴ استان مدال آور دارد، باید شرایط نیز به این اندازه فراهم باشد.
وی با بیان اینکه سرانه ورزشی در آمل کم است، عنوان کرد: کل کشور یک متر و ۲۰ سانتی متر است و در مازندران یک و ۳۰ سانتی متر اما در آمل ۷۷ سانت و ۶۰ سانت از کل سرانه استان پایین تر است.

وی مازندران را قطب اول کشور خواند و اظهار کرد: در اسیایی و پاراسیایی مدال های خوبی اوردیم و بزرگترین گنج مازندران در امل است، کسانی چون هادی سارویی، زارع ،عطایی که باید از انان به خوبی استفاده کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از ۴۳ سالن در مازندران خبر داد و افزود: ۲۹۰ میلیارد برای تکمیل لازم است و برای شش سالن که بودجه ملی است، با یک هزار میلیارد تکمیل خواهد شود و در هفته دولت مافورجک افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اسپانسرها را فراری میدهیم، اظهار کرد: باید به اسپانسر ها توجه شود، باید از خودمان بپرسیم که چقدر مراقب اسپانسر هستیم تا زده نشوند.
رجبی از احیای استخرها گفت و افزود: شنا برای ما اهمیت دارد؛ چرا که مدال آوری داریم، اما قوانین گذشته درخصوص واگذاری سالن ها باید اصلاح شود، در غیر اینصورت شنا تعطیل خواهد شد.
وی تمام شاخه های ورزش را یک خانواده دانست و خاطرنشان کرد: خانواده ها چهارشکل هستند؛ متزلزل، متلاشی، متعادل و متعالی ما در خانواده ورزش نزدیک متعادل هستیم برای متعالی شدن اولین ظلع اقتصاد است.
وی در خصوص حضور بانوان در استادیوم عنوان کرد: استاندارها باید رعایت شود، بانوان نیز حق برابری دارند، باید جایگاه برای حضور بانوان در حوزه باشگاهی و اماکن مشخص شود.

ذات الله زارعی، فرماندار ویژه آمل با اشاره به تاثیر ورزش در نشاط اجتماعی، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی یکی از مولفه های قدرت و اقتصاد است، نیروی انسانی سالم در تولید اقتصادی نقش آفرینی میکند و میتواند تاثیرگذار باشد.
وی با تاکید اینکه ورزش می تواند صلح و روحیه مهربانانه شکل دهد، تصریح کرد: در سطح بین الملل همبستگی و تبادل فرهنگ در درون ملیتی و برون ملیتی از ابعاد برجسته ای است که باید به ان توجه شود.
زارعی آمل را قطب ورزشی استان خواند و بیان کرد: چهار تیم در لیگ برتر کشور هستند، بازیکنان و مربیان زیادی در تیم های بزرگ کشور افتخارافرینی میکنند، تیم های زیادی در سطوح مختلف پایه و بزرگسال فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: این پتانسیل و ظرفیت با توجه به امکانات و زیرساخت های این شهرستان پاسخگو نیست، ظرفیت بالاست و زیرساخت عکس آن قرار دارد، در گذشته بسیار غفلت و کم کاری شده است.
فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه در آمل
بیشتر از کل استان ظرفیت مدال آوری وجود دارد، خاطرنشان کرد: همه روسای هیات ها زحماتی را متحمل شدند و باید برای آمل سرمایه گذاری کرد.

1402/9/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :