رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل:همسران جانبازان پرستاران واقعی و گمنام هستند/ همسر جانبازان 70 درصد آملی تجلیل شدند


رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل با اعلام اینکه تعداد ۲۲ هزار و ۸۵۸ آملی به عنوان جامعه هدف این نهاد در شهرستان آمل هستند، گفت: از جانبازان ۷۰ درصد آملی و همسران آنها که پرستاران واقعی و گمنام هستند، قدردانی شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس، قدیر گرجی اظهار کرد: تعداد ۲۲ هزار و ۸۵۸ آملی به عنوان خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، اسرا و خانواده های آنها جامعه هدف این نهاد را در این شهرستان تشکیل می دهند.
وی با اعلام اینکه شهرستان آمل در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی، دفاع از امنیت داخلی و دفاع از حرم اهل بیت در خارج مرزها تعداد یک هزار و ۲۱ شهید تقدیم اسلام کرده است، افزود: شهید کاشانی جانباز ۷۰ درصد این شهرستان که پس از سال ها تحمل درد و رنج ناشی از جنگ تحمیلی در کمتر از یک ماه گذشته به یارانش پیوست به عنوان آخرین شهید این شهرستان بوده است.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل با بیان اینکه در آمل تعداد ۳ هزار و ۸۴۵ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی شده که ۳ هزار و ۴۳۴ نفر در حیات بوده و ۴۱۱ نفر دار فانی را وداع گفتند، تصریح کرد: تعداد ۳۸ جانباز آملی ۷۰ درصد مجروحیت دارند که در این بین ۲۷ جانباز در حیات بوده و ۱۱ جانباز به خیل شهدا پیوستند.
گرجی با اشاره به اینکه ۲۳۲ همسر شهید در این شهرستان در قید حیات هستند، گفت: افتخار داریم در آمل خدمتگذار ۴۲۹ والدین شهید باشیم همچنین کل آزادگان این شهرستان ۴۱۸ نفر هستند که بالاترین آمار آزادگان مازندران را در اختیار داریم همچنین تعداد ۳۸۷ آزاده در قید حیات بوده و ۳۱ آزاده زندان های بعث عراق به یاران شان پیوستند.

1402/9/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :