امام جمعه شهرستان نور:شهدا هنرمندان اصلی انقلاب هستند


امام جمعه شهرستان نور گفت: هنر شهدا عشق بازی با خدا بود و همه شهدا هنرمند هستند.
حجت‌الاسلام رحمت‌الله حاجی‌زاده در مراسم اولین یادواره شهدای هنرمند با محوریت شهید مدافع حرم علی جمشیدی با اشاره به اینکه باید هنر و هنرمند را بشناسیم، اظهارکرد: خداوند می‌فرماید یا رسول الله اگر تو نبودی من نظام هستی را خلق نمی‌کردم و اگر علی (ع) نبود تو را خلق نمی‌کردم و اگر فاطمه (س)نبود علی(ع) و پیامبر (ص) را خلق نمی‌کردم و جایگاه زهرا مرضیه(س) محور آفرینش نظام هستی است.
وی با اشاره به اینکه افراد با بزرگتر یا کسی که معروفیت بیشتری دارند، شناخته می‌شوند، افزود: در حدیث کساء پیامبر (ص)، علی (ع) و فرزندان امیرالمومنین را با محوریت زهرای مرضیه (س) معرفی می‌کنند و فاطمه زهرا (س) را به مادر شهدا می‌شناسیم و یکی از علل عظمت شهدا انتصاب به زهرای مرضیه (س) است و برای این انتصاب شهدا عزت، آبرو و شخصیت پیدا کردند.
امام جمعه نور با بیان اینکه همه شهدا هنرمند بودند، خاطرنشان‌کرد: اگر هنرمند نباشیم ارزشی و قیمتی نداریم و بالاترین هنر در نظام هستی عشق بازیست و خداوند می‌فرماید هر کسی با من عشق بازی کند من عاشق او می‌شوم.
حاجی زاده یادآور شد: هر کسی که خدا عاشق آن شود دنیا برایش کوچک است و جایگاه آن رفیع و نزد خداوند است که خداوند می‌فرماید من بیمه شهید و خانواده شهید در روی زمین هستم.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، وی بیان‌کرد: هنر همه شهدا عشق بازی با خداوند بود و خداوند عاشق شهدا شد که نزد خدا رفتند زیرا دنیا متعلق به انسان‌های پایین است.
حاجی‌زاده خاطرنشان‌کرد: شهدای ما هنرشان این بود که از بالا به پایین نگاه کردند و دنیا برای شهدا کوچک و ناچیز است.
وی گفت: شهدا واقعیت را دیدند که عشق زمینی را رها کردند و متصل به عشق حقیقی شدند و هنر شهدا عشق بازی با خدا بود و همه شهدا هنرمند هستند.

1402/9/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :