مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:۷۵ نفر براثر گاز گرفتگی سگ در مازندران مصدوم شدند

‌‌
‌‌مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۷۵ مصدوم ناشی از گاز گرفتگی سگ از ابتدای سال تا پایان مهرماه برای بررسی صدمات و جراحات به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.
دکتر علی عباسی با بیان اینکه که از این موارد ۵۵ نفر مرد و مابقی زن هستند، افزود: خطر گاز گرفتن سگ بسیار جدی می‌باشد و بهتر است که اگر این اتفاق برای شما پیش آمد، حتما به پزشک مراجعه کنید. به عنوان مثال اگر سگ ناحیه‌ای از بدن شما را گاز گرفته باشد و بر اثر آن شکاف و یا بریدگی عمیقی ایجاد شده باشد باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.
به گزارش پپایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی افزود: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان بیشترین آمار گاز گرفتگی سگ مربوط به شهرستان‌های ساری با ۱۴، رامسر با ۱۱ و بابل با ۱۰ نفر و کمترین آن مربوط به شهرستان‌های بابلسر، بهشهر، جویبار، محمود آباد، فریدونکنار و نکا هر کدام با یک مورد گزارش شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران اظهار داشت: پارسال ۱۰۴ نفر (افزایش ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل) مصدوم ناشی از گاز گرفتگی سگ برای بررسی معاینه و تعیین خسارت به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۷۹ نفر مرد و ما بقی زن هستند.
یادآور می شود، هزینه درمان عوارض ناشی از سگ گزیدگی سالانه در مازندران بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.

1402/9/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :