امام جمعه شهرستان نور:فرهنگ اصیل اسلامی و دینی در جامعه ترویج یابد


امام جمعه شهرستان نور گفت: فرهنگ اصیل اسلامی، قرآنی و دینی در جامعه باید ترویج و تعمیق پیدا کند.
حجت‌الاسلام رحمت‌الله حاجی‌زاده در پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور که در محل کتابخانه عمومی شهر نور برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج، اظهارکرد: شورای فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری برای تعمیق فرهنگ در یک منطقه است و فرهنگ اصیل اسلامی، قرآنی و دینی در جامعه باید ترویج و تعمیق پیدا کند و مقدمه آن شناخت اصل فرهنگ، خورده فرهنگ‌ها، آسیب‌ها و برنامه‌ریزی در پیرامون آن است.
وی افزود: جلسات نباید برای رفع تکلیف تشکیل شود بلکه مصوبات باید اجرایی شود و نداشتن خروجی مناسب می‌تواند عوامل متعددی داشته باشد.
امام جمعه شهرستان نور با اشاره به طرح میدانی موضوع استادپروری در منطقه افزود: کسانی که توانایی اداره مجموعه‌ها و کلاس‌ها را دارند باید در چند محور مشخص، زیر نظر اساتید مجرب تعلیم ببینند تا به مرحله آموزش برسند و باید استاد پروری در منطقه را جدی بگیریم.
حجت‌الاسلام حاجی‌زاده خاطرنشان‌کرد: ما در مقابل نوجوانان و جوانان در جامعه مسئول هستیم و مشکلات مادی نباید ما را از تعلیم، تربیت و پرورش معنوی دور کند و توجه به امکانات و نیازهای مادی هدف نیست بلکه مقدمه و بستری است تا بتوانیم در قالب این بسترها هدف خلقت هستی را دنبال کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل بلاغ، وی با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش باید در حوزه تربیتی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشد، تأکیدکرد: با توجه به مشکلات فراوان در این حوزه مسئولان فرهنگی کشور و آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی هدفمند و تاثیرگذار در این راستا اقدام کنند.

1402/9/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :