مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:۱۷ نفر امسال براثر گازگرفتگی در مازندران جان باختند


مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال جاری ۱۷ نفر براثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان جان باختند.
علی عباسی گفت: آمار تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان از ابتدای امسال تا پایان مهر نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۷ درصدی داشت.
وی ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز، افزود: در این مدت ۱۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۵ نفر مرد و ما بقی زن بودند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس آمار نوشهر با ۴، آمل و نور هر کدام با ۳، سیمرغ با ۲ و به ترتیب بیشترین و شهرستان‌های رامسر، تنکابن، چالوس، قائمشهر و ساری هر کدام با یک فوتی کمترین فوتی گزارش شده است.
عباسی اظهار داشت: فروردین با ۵، اردیبهشت و تیر با ۳، خرداد، مرداد و مهر ماه با ۲ به ترتیب بیشترین آمار مونوکسید کربن را داشتند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی با تأکید بر ارتباط مستقیم تغییرات جوی و افزایش مرگ و میز ناشی از گازگرفتگی، گفت: تغییرات ناگهانی جوی مانند کاهش دما، بارش‌های پیش بینی نشده و عدم آمادگی هموطنان برای استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد ارتباط مستقیم با افزایش آمار مرگ و میر با این کشنده خاموش دارد از هموطنان درخواست کرد با رعایت نکات ایمنی و توصیه‌های ارائه شده مانع از وقوع مخاطرات جانی و حوادث تلخ برای خود و عزیزانشان شوند.

1402/9/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :