معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران:پسماندهای بیمارستانی در مازندران بیش از استاندارد است


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران پسماندهای بیمارستانی را در استان بیش از حد استاندارد و چالش زا دانست.
کاظم محمودی در آئین تجلیل از پرستاران با گرامیداشت یاد و نام پرستاران شهید دانشگاه، اظهار کرد: پرستاران در خط مقدم مراکز درمانی هستند و قطعاً باید علاوه بر این عزیزان از خانواده‌های پرستاران نیز قدردانی کرد چرا که در ایام کرونا اگر همراهی آنان نبود کار برای پرستاران ما بسیار سخت می‌شد و این فداکاری‌ها شایسته قدردانی است.
وی با اشاره به تعرفه‌های پرستاری بیمه سلامت، از پرداخت ۵۸ میلیارد تومانی این مطالبات در دو مرحله بر اساس محاسبه و تصمیم‌گیری در جلسات مختلف حوزه‌های پرستاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حوزه تأمین اجتماعی تاکنون پرداختی صورت نگرفته و دانشگاه با تلاش بسیار و از طریق تهاتر در صدد تأمین آن است که تاکنون ۲۵ میلیارد تومان تخصیص یافته و برای تمامی پرستاران به مبلغ ۳ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
محمودی در ادامه از برگزاری انتخابات شورای پرستاری استانی و کشوری خبر داد.
وی با اشاره به پسماندهای بیمارستانی و چالش بر انگیز شدن آن، خواستار همت جمعی و برخورد علمی در حل این موضوع شد و با بیان اینکه حجم پسماند بیمارستانی ما بیشتر از حد استاندارد است بر نقش بسیار مؤثر پرستار در کاهش حجم پسماند عفونی بیمارستانی اشاره کرد.

1402/8/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :