مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:کتابخانه‌ مشارکتی بانوان و آقایان زندان آمل در هفته‌ کتاب راه‌اندازی می‌شود


مدیرکل کتابخانه‌های استان در نشست خبری هفته‌ی کتاب، اظهار کرد: ۵۴۵ برنامه در سطح استانی، شهرستانی و کتابخانه‌ای مازندران طی این هفته برگزار می‌شود.
سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، با بیان اینکه طرح همکلاسی کتابخوان با هدف آشتی بیشتر دانش‌آموزان با کتاب اجرا می‌شود، افزود: برای هدایت دانش‌آموزان به سمت مطالعه منابع غیردرسی، این طرح را اجرا می‌کنیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کتابخانه‌ مشارکتی بانوان و آقایان زندان آمل طی هفته‌ کتاب راه‌اندازی می‌شود؛ چرا که ترویج فرهنگ کتابخوانی میان افرادی که در ندامتگاه به‌سَر می‌برند، از برنامه‌های ما است.
مهدیان‌پور با اشاره به اینکه تعداد مراجعان به کتابخانه‌های استان در یک سال اخیر با رشد ۳۰ درصدی مواجه بوده است، بیان کرد: ۳۰ درصد از اعضای کتابخانه‌های مازندران را کودکان‌ و نوجوانان تشکیل می‌دهند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، وی با بیان اینکه معتقدیم منابع به‌روز باید در دسترس اعضای کتابخانه‌ها قرار گیرد، تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد جمعیّت مازندران در روستاها زندگی می‌کنند و ۲۷ پروژه‌ی نیمه‌تمام برای بخش روستایی داریم. امسال رشد ۳ درصدی ورود کتاب به کتابخانه‌های استان داشتیم که برای ۱۲۰ کتابخانه، رقم چندانی نیست اما برنامه‌ریزی ما در راستای رشد این منابع است. مازندران، کتابخانه سیّار ندارد اما پیگیر راه‌اندازی کتابخانه‌ی سیّار در استان هستیم.

1402/8/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :