مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:کتابخانه سیار به مازندران می آید


مهدیان پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از رونمایی ۱۳عنوان کتاب از جمله کتاب «نامه نخوان» در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: همچنین آیات نورانی قرآن کریم در کتابخانه های عمومی استان مازندران کتابت می شود.
سکینه خاتون مهدیان پور در نشست خبری سی و یکمین هفته کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه مراجعین به کتابخانه های عمومی استان میلیونی شد، افزود: تعداد مراجعین از آبان ماه سال گذشته تا امروز ۳۰درصد افزایش داشته است.
وی به جانمایی بخش کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد و یادآورشد: ۳۰هزار کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی استان عضو هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه ۱۷درصد اعضای کتابخانه های روستایی استان افزایش داشته است، افزود: در راستای عدالت فرهنگی تلاش داریم همه ی مردم از فعالیت های کتابخانه ای بهره مند شوند.
مهدیان با بیان اینکه ۲۷پروژه کتابخانه روستایی در دست اجرا داریم، گفت: ۴۰درصد مردم مازندران در روستاها سکونت دارند امید است این کتابخانه ها به زودی تکمیل و شاهد آغاز فعالیت کتابخانه ای در این مراکز فرهنگی باشیم.
وی به فعالیت کتابخانه های سیار در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه مازندران فاقد کتابخانه سیار است امیدواریم تا پایان سال شاهد افتتاح کتابخانه سیار در استان باشیم.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از شبستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به فعالیت ۱۲۰کتابخانه عمومی در استان مازندران خبر داد و بیان کرد: ۲۷کتابخانه از این تعداد در روستاها فعالیت دارند.

1402/8/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :