رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران:دانش آموزان اوتیسم نیازمند حمایت


رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران گفت: دانش‌آموزان مبتلا به بیماری اوتیسم در این استان با کمبود فضای فیزیکی برای آموزش مواجه هستند.
سید سروش ساداتی جمالی گفت: برای اساس دستورالعمل ثبت نام که وزارت آموزش و پرورش صادر کرده است، در هر پایه درسی ۳ تا ۵ دانش آموز مبتلا به اوتیسم می توانند در یک کلاس حضور داشته باشند که مازندران در این خصوص با کمبود فضای فیزیکی مواجه است.
وی با بیان اینکه از ۴ سال قبل قرار بود زمینی به مساحت تقریبی ۴ هزار مترمربع در ساری برای دانش آموزان اوتیسم ساخته شود، افزود: در صورت تامین اعتبار و کمک خیران می‌توان این مدرسه را برای این دانش آموزان ساخت.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران ادامه داد: تشخیص طیف‌های مختلف اوتیسم کار بسیار دشواری است و گاهی اوقات دانش آموزان با شک و تردید در طیف اوتیسم قرار می گیرند که این کار به حضور کار‌درمان‌های باتجربه و کمک دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی نیاز دارد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، ساداتی جمالی اظهار داشت: ۲۵ مرکز درمان اختلال یادگیری دولتی و ۲۰ مرکز غیر دولتی در مازندران فعال است که تا پایان امسال چهار مرکز دیگر نیز راه اندازی می‌شود.

1402/8/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :