موسیقی‌های وارداتی سنخیتی با فرهنگ مازندران ندارد

مدیرکل ارشاد مازندران:
موسیقی‌های وارداتی سنخیتی با فرهنگ مازندران ندارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: موسیقی‌های وارداتی هیچ سنخیت و مطابقتی با فرهنگ ما نداشته و با مردم ما عجین نیست.
احسان آهنگر در مراسم تجلیل از استاد محمدرضا اسحاقی آخرین خنیاگر موسیقی مقامی کشور در روستای گرجی‌محله بهشهر با تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این برنامه ارزشمند، اظهار داشت: تجلیل از استاد اسحاقی تجلیل از هنر، و تکریم از فرهنگ و تجلیل از یک عمر تلاش و مجاهدت در راه اعتلای فرهنگ این سرزمین است.
وی با اشاره به روز ملی و هفته مازندران گفت: این روز، فرصت مناسبی است تا یادی کنیم از همه کسانی که در طول قرن‌های متمادی در ساختن این تاریخ و این فرهنگ ارزشمند نقش داشتند.
این مسئول بیان کرد: جوان‌ها و نوجوان‌های مازندران با این پیشینه تاریخی سترگ، نباید مشکل هویتی داشته باشند و لازم است که گذشته تاریخی آن را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم تا امانتدار خوبی برای این ودیعه‌ای که در دست ما سپرده‌اند باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه موسیقی اصیل مخاطبان خاص خود را دارد، اظهار داشت: ایران بزرگ طرفدار موسیقی ناب مازندران است؛ خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا فرهنگ جدیدی را به مازندران تحمیل کنند، اما قطعاً آن هنر و موضوع گذرا خواهد بود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ به نقل از روابط عمومی ارشاد مازندران، آهنگر ادامه داد: این موسیقی‌های وارداتی مانند پاپ هیچ سنخیت و مطابقتی با فرهنگ ما نداشته و با مردم ما عجین نیست؛ آنچه با فرهنگ و آداب و رسوم ما هماهنگی دارد همین موسیقی استاد اسحاقی و نظایر آن است.

1402/8/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :