فرودگاه دشت ناز بهسازی می شود/ تخصیص ۱۷۰ میلیارد اعتبار

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: فرودگاه دشت ناز ساری برای برقراری پرواز به کشورهای اوراسیا بهسازی می شود.
احمد توکلی در نشست با مدیرکل فرودگاه مازندران با بیان اینکه مازندران با برخورداری از ۳ فرودگاه دشت ناز، نوشهر و رامسر از ظرفیت بالایی در حمل و نقل هوایی برخوردار است، اظهار کرد: فرودگاه بین‌المللی دشت‌ناز ظرفیت هوایی مازندران را به طور چشمگیری افزایش داده است و برای استفاده حداکثری از این توان، تحول این فرودگاه ضروری است.
وی فرودگاه دشت ناز را قابلیت تبدیل شدن به هاب شمال دانست و افزود: برای تبدیل دشت ناز به فرودگاه مدرن و به روز، بهسازی فرودگاه و افزایش خطوط پرواز آن در دستور کار قرار گرفته است تا آماده استقبال بیشتر از پروازهای داخلی و خارجی باشد.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه برای بهسازی باند فرودگاه دشت‌ناز ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است، یادآور شد: پس از ابلاغ اعتبار، کار بهسازی ظرف حداقل زمان ممکن اجرایی خواهد شد تا شاهد تحول و افزایش ایمنی در بخش زیرساختی فرودگاه‌هایی در مازندران باشیم.
توکلی زیرساخت فرودگاه‌ها را برای توسعه صادرات و گردشگری بسیار مهم دانست و تصریح کرد: راه اندازی پروازهای اقتصادی و تجاری برای صادرات نیازمند زیرساخت در فرودگاه است که با توجه به حمایت دولت سیزدهم این امر پیگیری خواهد شد تا شاهد بهبود تراز تجاری و گردشگری استان باشیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی از نیاز مازندران به راه‌اندازی خط پروازی به کشورهای اوراسیا خبر داد و خاطرنشان کرد: باتوجه به تولید محصولات کیفی کشاورزی با قابلیت صادراتی از جمله برنج و مرکبات و شیلاتی، برای باز شدن بازار اوراسیا به روی مازندران، به خط پروازی به سمت cis نیاز است.

1402/8/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :