دانشگاه سازنده می تواند جامعه را بسازد و به مسیر درست هدایت کند

فرماندار ویژه آمل گفت: دانشگاه مناسب‌ترین مکان و مهم‌ترین رکن برای توسعه فرهنگ در ابعاد مختلف است.
ذات الله زارعی با بیان اینکه دانشجویان در مقابله با نفوذ دشمنان نقش کلیدی دارند گفت: روز دانشجو نماد مبارزه با استکبار است.
به گزارش صبح آمل نیوز، وی با برجسته خواندن نقش دانشجویان در تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز که دشمن قصد نفوذ در کشور را دارد نقش دانشجویان برای مقابله با نفوذ بسیار کلیدی است.
فرماندار ویژه آمل بیان داشت: دانشجو باید در صحنه مدیریت جامعه حضور فعال داشته باشد و در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان کشور مشارکت کند.
زارعی اظهار داشت: نظام استکباری خواهان تجزیه و خرد و تکه تکه شدن ایران است و با توجه به اینکه دانشجویان کشور همیشه در برهه های حساس ورود انقلابی و جهادی داشتند، امروزه دشمنان دانشجویان، نسل جوان و دانش آموزان را هم در برنامه های خود دارند.
این مسئول با اشاره به اینکه دانشجو پایه و اساس پیشرفت جامعه است، تاکید کرد: دانشجویان مدیران آینده کشور هستند و دانشجو با نگاه واقع‌بینانه و درک درست از شرایط امروز جامعه و نگاه به گذشته می‌توانند در راستای توسعه و پیشرفت کشور موثر باشد.
زارعی با تاکید بر اینکه نباید دانشگاه ها به حال خود رها شوند؛ خاطرنشان کرد: نباید دانشگاهیان و حوزه های فرهنگی، علمی، مذهبی و پژوهشی در دانشگاه ها به حال خود رها شوند و مسؤولان باید با برنامه مدون برای دانشگاه ها ورود داشته باشند و نباید فضای دانشگاه ها به استکبار و اجانب سپرده شود تا بی فرهنگی ترویج پیدا کند.
وی بصیرت و آگاهی از مسائل کشور را لازمه دانشجو عنوان کرد و افزود: جامعه دانشگاهی با آشنایی به مسائل و مشکلات کشور باید برای پیشرفت و توسعه علمی همواره نقش آفرینی کنند و در راستای رفع مشکلات جامعه گام بردارند.
فرماندار ویژه آمل پیشرفت کشور را نتیجه حضور دانشجویان در صحنه دانست و اضافه کرد: گاهی ایده و عمل یک دانشجو گره‌های بزرگی از مشکلات کشور باز می‌کند در همین راستا می‌طلبد مسئولین ارتباط بیشتری با این قشر داشته باشند و از ایده علمی و ارزشی دانشجویان در پیشبرد اهداف استفاده کنند.
زارعی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «اگر دانشگاه‌ها اصلاح شود کشور اصلاح خواهد شد، بیان کرد: دانشگاه سازنده می تواند جامعه را بسازد و به مسیر درست هدایت کند لذا مدیران و مسوولان مربوطه دانشگاه‌ها، باید برای تحقق این امر تلاش مضاعف کنند.
وی تاکید کرد: واقعه تاریخی ۱۳ آبان ۱۳۵۸ تسخیر لانه جاسوسی و لانه فساد آمریکایی از خاطره انگیزترین روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی است که با نقش آفرینی ویژه دانشجویان اتفاق افتاد و ۱۳ آبان زاد روزانقلابی بزرگتر از انقلاب اول است که حضرت روح الله آن‌را انقلاب دوم نامیده است.

1402/8/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :