مدیران باید پاسخگوی ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها باشند

استاندار مازندران با اعلام اینکه بحمدالله در دو ماه گذشته بارش بارندگی خوبی در استان داشته‌ایم، لیکن ابعاد مختلف وقوع سیل در استان باید بررسی شود، گفت: راهکارهای مناسبی برای پیشگیری از حوادث وجود دارد؛ با مدیریت صحیح و نظارت سختگیرانه باید مانع از خسارات ناشی از حوادث شد. ‎
سیدمحمود حسینی‌پور در جلسه ستاد مدیریت بحران با اشاره به کمبود آب در تابستان امسال؛ افزود: باید تلاش شود با اقدامات زیرساختی در استان از نعمت‌های الهی بهره‌مند شویم و با مدیریت آب ارزش اصلی آب در زنجیره فعالیت‌های انسانی، صنعتی و کشاورزی را کامل کنیم.
وی با اعلام اینکه در دو ماه گذشته بارش بارندگی خوبی در استان داشته‌ایم، افزود: راهکارهای مناسبی برای پیشگیری از حوادث وجود دارد؛ با مدیریت صحیح و نظارت سختگیرانه باید مانع از خسارات ناشی از حوادث شد.
استاندار مازندران، گفت: برآورد اولیه خسارت سیلاب روز گذشته دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف بوده است.
حسینی‌پور ادامه داد: با وجود اقدامات انجام شده مشکلاتی در استان وجود دارد که همیشه نگرانی بعد از جاری‌شدن سیل هست.
این مسئول بر نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و رصد و ارزشیابی دقیق تأکید کرد و افزود: مدیران باید به‌صورت قاطع وظیفه‌شان را انجام دهند و کم‌کاری دستگاه‌ها در پروژه‌ها باید گزارش شود.
وی اظهار کرد: به ستاد مدیریت بحران این مأموریت داده می‌شود تا بدون چشم‌پوشی و اغماض مقصرین حوادث معرفی شود.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه آسیب‌های امروز در حوادث نشان از عملکرد خودمان است، ادامه داد: مدیران باید پاسخگوی ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها باشند.

1402/8/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :