هوشمندسازی بازرسی واحدهای اقتصادی از طریق سامانه ها

بازرسی های این اداره کل از واحدهای اقتصادی و رصد و پایش مستمر بازار با استفاده از سامانه هایی که در اختیار دارد، هوشمندتر از قبل خواهد شد. ‎
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اعلام این خبر، گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد؛ بازرسی از واحدهای اقتصادی در سطح استان بصورت منسجم تر و با محوریت کار کارشناسی شده بیشتری صورت گیرد.
نادعلی کهنسال، اظهار داشت: با توجه به گستردگی کار نظارت بر بازار از دستگاه های اجرایی مرتبط با نظارت بر واحدهای صنفی خواسته ایم که بر اساس ضوابط قانونی و وظایفی که قانون گذار بر عهده آنها گذاشته انجام گشت های مشترک فعال تر از قبل در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه اصناف و اتحادیه ها نقش بسیار مهمی در کنترل، تنظیم و نظارت بر بازار دارند، اظهار داشت: اعتقاد بنده این است که نظارت جدی تر و هدفمند از سوی اتاق های اصناف و اتحادیه ها در سطح بازار باید صورت گیرد و با هرگونه تخلفی که موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان گردد برخورد قانونی لازم صورت گیرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، مدیرکل صمت مازندران، یادآور شد: براساس قانون انتزاع نظارت بر برخی اقلام و محصولات به عهده بعضی دستگاه های اجرایی دیگر گذاشته شده که ضرورت دارد این بُعد نظارتی نیز جدی تر مدیریت و برنامه ریزی شود که الحمدالله این هماهنگی و همدلی در بین دستگاه های اجرایی، اتاق اصناف و اتحادیه ها وجود دارد.

1402/8/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :