مصرف بالای گاز در فصل سرما، آمل را با افت فشار مواجه می کند

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اعلام اینکه پایش ویلاهای خالی از سکنه را در دستور کار داریم، گفت: در تعطیلات، مازندران پراز مسافر می‌شود که لازم است در مصرف گاز مدیریت صورت گیرد.
قاسم مایلی رستمی، درباره وضعیت مصرف گاز اظهار کرد: در حال حاضر مصرف گاز در استان ۲۵ میلیون متر مکعب است ولی انتظار داریم با تداوم سرما مصرف گاز افزایش یابد.
وی افزود: اگر مصرف گاز در استان مازندران تا ۳۵ میلیون مترمکعب باشد مشکلی نداریم ولی اگر بیشتر شود مجبور به اعمال محدودیت‌ها خواهیم شد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با نگرانی از مصرف نامتعارف گاز، تصریح کرد: اگر مدیریت در مصرف گاز نداشته باشیم، قطعا دچار چالش می‌شویم.
مایلی رستمی اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن فصل سرد سال به صنایع اعلام کردیم به سوخت دوم برای روزهای سرما مجهز شوند‌.
وی با اعلام آمادگی شرکت گاز مازندران برای مواجهه با بحران‌های احتمالی، خاطرنشان کرد: باید میزان آسیب‌پذیری تاسیسات و شبکۀ گاز را در برابر انواع مخاطرات اعم از طبیعی و انسان‌ساز کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران بیان کرد: وقتی سرما کل کشور را می‌گیرد قطعا مصارف بالا می‌رود و به این دلیل که استان مازندران در انتهای خط واقع هستیم در شهرستان‌های بابل، آمل، قائمشهر، سیمرغ، بابلسر، فریدونکنار، بهشهر، نکا و گلوگاه با مشکل افت فشار مواجه می‌شویم.

مایلی رستمی یادآور شد: با توجه به اینکه ۶۰ هزار مشترک و ۳۰۰ واحد صنعتی هم به شبکه اضافه شدند احتمالی افت فشار را دادیم که باید مدیریت صورت گیرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، وی با اعلام اینکه پایش ویلاهای خالی از سکنه را در دستور کار داریم، بیان کرد: در زمان تعطیلات، مازندران پر از مسافر می‌شود که لازم است در مصرف گاز مدیریت صورت گیرد.

1402/8/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :