با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها برخورد می شود

مسئول قرارگاه مبارزه با ساخت سازهای غیرمجاز شهرستان آمل:
با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها برخورد می شود
با هر گونه سهل انگاری و ترک فعل مدیران در بحث ساخت و ساز‌های غیرمجاز مطابق با قانون قاطعانه برخورد می‌شود.
مسئول قرارگاه مبارزه با ساخت سازهای غیرمجاز شهرستان آمل، ضمن تاکید بر اینکه بایستی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها از همان ابتدای امر برخورد و جلوگیری بعمل آید، گفت: باید از ابتدا مانع تغییر کاربری شد و از اولین اقدام برای تغییر کاربری جلوگیری کرد، زیرا پس از احداث ساختمان و بنا دیگر بازگشت وضعیت زمین برای کشاورزی کردن بسیار مشکل است.
به گزارش صبح آمل نیوز، محمدباقر ضربی، در بازدید از روستاهای حوزه بخش مرکزی به منظور پایش و بررسی میدانی روند ساخت و سازهای غیرمجاز حوزه منطقه پایین خیابان لیتکوه که با حضور مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان (آب، برق و گاز) شهرستان آمل، ابراهیم‌زاده رئیس مرکز جهادکشاورزی مرانده، مسلمی، کارشناس حقوقی مدیریت آمل و نماینده اداره منابع طبیعی برگزار شد با تاکید بر اینکه با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون هیچگونه اغماض برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت، تاکید کرد: با عنایت به تاکید و دستور صریح استاندار مازندران و سردار اکبرزاده پیرامون جلوگیری از تغییر کاربری، ساخت و سازهای غیرمجاز، احکام صادره در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بایستی هر چه سریعتر و در یک زمانبندی مناسب و بدون تعارف با هیچ احدی اجرا گردد.
وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که دستگاه قضایی استان نیز به جد پی‌گیر آن است مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است که در این خصوص تاکید می‌‌شود با هرگونه سهل انگاری و ترک فعل از سوی مسئولان مطابق با قانون قاطعانه برخورد می‌شود.
مسئول قرارگاه مبارزه با ساخت سازهای غیرمجاز شهرستان آمل، نسبت به ساخت وساز غیرمجاز در آمل هشدار داد و گفت: نیاز به همکاری بین دستگاه‌ها وجود دارد تا از ساخت وسازهای غیرمجاز قبل از ساخت جلوگیری شود.
ضربی، با تاکید بر اینکه هیچ چیز بالاتر از قانون نیست؛ خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز، علاوه بر ایجاد چهره ناهمگون در سیمای شهری و روستایی، مشکلات متعددی در مسیر اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه پایدار ایجاد می‌کند.
وی بیان داشت: مجموعه دولت دارای عزم جدی برای برخورد با هرگونه تغییرکاربری غیرمجاز بوده و در این خصوص هیچگونه اغماضی پذیرفته نیست و با هرگونه تخلف احتمالی نیز در چهارچوب قانون برخورد سخت خواهد شد.
بخشدار مرکزی در پایان از پیگیری وحمایت همه جانبه فرماندار ویژه شهرستان آمل در زمینه پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تقدیر نمود.

1402/8/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :