طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد در آمل به اجرا درآمد

رئیس بهزیستی آمل از اجرای طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد با شعار « والد آگاه و فرزند ایمن» در این شهرستان خبر داد.
کبری اسفندیاریان در حاشیه اجرای طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد اجرای این طرح را با هدف والد آگاه و فرزند ایمن با عنوان« الان فرزندتان کجاست» عنوان و اظهار کرد: این طرح با ورود هشت مراکز تابع پیشگیری از آسیب اجتماعی، DIC, CBU, اورژانس اجتماعی و کمپ‌های تحت پوشش بهزیستی با برگزاری مانور خودرویی پرداختند.
وی افزود: مهم‌ترین هدف از برگزاری این مانور آگاه‌سازی خانواده‌هاست تا از وضعیت فرزندان خود مطلع و پیگیر شوند.
رئیس بهزیستی آمل با تاکید بر اینکه امروزه با توجه به اقتضای زندگی والدین، فرزندان امکانات مناسب و با بهترین مدارس و کلاس‌ها را در اختیار فرزندانشان قرار می‌دهند، اما به لحاظ عاطفی نیاز به توجه فرزندانش است، خاطرنشان کرد: نیاز است تا آن ارتباط صمیمی در خانواده ایجاد شود و والدین فضا را با آگاهی فراهم کنند تا فرزندشان نتواند فرد دیگری را جایگزین خانواده‌اش کند.
اسفندیاریان ادامه داد: فرزندان باید یکسری از مهارت‌ها را دست پیدا کنند تا بتوانند در مقابل بسیاری از موقعیت‌های خطرساز جلوگیری به عمل آورده و قدرت نه گفتن را داشته باشند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایمنا، وی با بیان اینکه به والدین توصیه می‌شود حتماً مهارت‌های زندگی و فرزندپروری را آموزش ببینند چرا این آموزش‌ها هم خود آنها و هم فرزندانشان را در برابر بسیاری از آسیب‌ها و خطرهای احتمالی واکسینه می‌کند، گفت: به همین منظور اجرای این طرح به صورت ملی همزمان با سراسر کشور به صورت شهرستانی و به مدت یک‌هفته در جاهای مختلف سطح شهر به اجرا درآمد و کارکنان حوزه پیشگیری از آسیب اجتماعی جهت آگاهی‌بخشی و آموزش به والدین حضور یافتند.

1402/8/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :