جلوگیری از ورود هر نوع محموله‌ دامی آلوده در بنادر مازندران

سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران گفت: بخش نظارت اداره دامپزشکی با تلاش‌ شبانه‌روزی در راستای حفظ سلامت جامعه از ورود هر نوع محموله‌ دامی آلوده به صنعت خوراک دام و طیور جلوگیری می‌کند.
حمزه آقاپور کاظمی با تاکید بر اهمیت ویژه سلامت بهداشتی نهاده‌های دامی، اظهار کرد: بخش نظارت اداره دامپزشکی با تلاش‌ شبانه‌روزی در راستای حفظ سلامت جامعه از ورود هر نوع محموله‌ دامی آلوده به صنعت خوراک دام و طیور جلوگیری می‌کند.
وی افزود: نحوه‌ نظارت به این صورت است که محموله‌ها پس از تخلیه از کشتی‌ها به دلایل مختلف از بنادر ترخیص نشوند، با نظارت و آزمایش‌های دوره‌ای ۴۵ روزه این نهاده‌ها در حجم‌های مختلف بررسی شده و اگر در این آزمایش‌ها مشکلی به لحاظ سلامتی برای این نهاده‌ها باشد، از ترخیص جلوگیری شده و جهت طی کردن روند‌های قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌شود.
سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران بیان کرد: طی بازدید‌های مستمر و انجام آزمایش‌های دوره‌ای، ۲۹ تن جو دامی فاسد که قابلیت مصرف دام و طیور نداشته با دستور دادستان شهرستان بهشهر از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، آقاپور کاظمی تصریح کرد: موضوع دیگر بحث رصد و پایش داروهای غیرمجاز است که در این زمینه هم کارشناسان دارو و درمان اداره کل دامپزشکی استان از داروخانه‌ها در دستور کار خود دارند.

1402/8/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :