آمل رتبه برتر اجرای طرح کالابرگ در مازندران را به خود اختصاص داد

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آمل در جلسه طرح کالابرگ الکترونیکی با بیان اینکه دولت تلاش می‌کند که سفره مردم کوچک نشود، اظهار داشت: دولت تلاش می‌کند که توزیع عادلانه صورت پذیرد و تهدیدات دشمنان را به فرصت تبدیل کند و کمترین فشاری به مردم وارد نشود.
به گزارش صبح آمل نیوز، حجت الله عصمتی با اشاره به مزایای متعدد کالابرگ الکترونیکی، افزود: تثبیت قیمت‌ها و هدفمند و بهینه شدن مصرف یارانه، ازجمله مزایای کالابرگ الکترونیک است که بایستی تلاش کنیم این اقدام توأم با موفقیت باشد.
وی تأکید کرد: اصناف باید به درستی در خصوص طرح کالابرگ الکترونیکی توجیه شوند و آگاهی کامل و گفتمان درستی در این خصوص داشته باشند.
عصمتی با بیان اینکه روند استقبال مردم شهرستان آمل از این طرح رو به افزایش است؛ افزود: با برگزاری نشست‌های آموزشی و توجیهی با فروشگاه‌های سطح شهر و روستا به دنبال افزایش این میزان هستیم و خوشبختانه آمل رتبه برتر اجرای طرح کالابرگ در مازندران را به خود اختصاص داد.
وی تصریح کرد: طبق ارزیابی صورت گرفته توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی، بیانگر عملکرد مناسب در آمل است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آمل گفت: معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آمل گفت: طرح اجرای کالابرگ الکترونیکی یک تکلیف قانونی در بودجه است که توسط دولت که در سال جاری اجرا شده، برای تشویق مردم به خرید کالاهای ۱۱‌گانه مورد نظر دولت شامل شیر، ماست، پنیر، قند و شکر، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت قرمز منجمد، روغن، برنج، حبوبات و ماکارانی است که در ابتدا سه دهک کم‌درآمد مشمول یارانه تشویقی بوده‌اند.
عصمتی از آغاز پرداخت یارانه تشویقی در قالب کالابرگ برای دو دهک ۶ و ۷ خبر داد و گفت: دو دهک ۶ و ۷ درآمدی نیز از مهرماه مشمول یارانه تشویقی و مضاعف ۱۲۰‌هزار تومان در طرح کالابرگ الکترونیکی ‌شدند و کسانی که به میزان ۲۰۰‌هزار تومان از یارانه معیشتی خود را از 10 قلم کالای مورد نظر خریداری کنند، مشمول دریافت یارانه مضاعف ۱۲۰‌هزار تومانی می‌شوند. با اجرای این طرح دهک‌های اول تا آخر دهک هفتم یعنی اول دهک هشتم مشمول یارانه تشویقی مضاعف می‌شوند.
وی در پایان تصریح کرد: کلیه دستگاههای اجرایی مرتبط موظف شدند نسبت به اطلاع رسانی در این حوزه به ویژه دهک های 5 و 6 و 7 و استفاده خانوارهایی که در دهک 5 و 6 و 7 می باشند اقدام لازم را معمول دارند.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آمل نیز در ادامه جزئیات طرح کالابرگ الکترونیک را تشریح کرد و گفت: پیوستن به این طرح کاملاً داوطلبانه است.
سید شاهین حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا با اجرای طرح کالابرگ یارانه نقدی حذف می‌شود، پاسخ داد: اجرای طرح کالابرگ به معنای حذف یارانه‌ها نیست و پیوستن مردم به این طرح کاملاً داوطلبانه است و افراد در صورت عدم تمایل می‌توانند در این طرح شرکت نکنند.
وی با اشاره به اینکه طرح کالابرگ الکترونیک صرفاً برای سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر است، افزود: با اجرای این طرح به هیچ عنوان یارانه نقدی حذف نمی‌شود، این یک طرح ملی است و قطعاً دولت در آینده برای آن برنامه دارد.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آمل تأکید کرد: طرح کالابرگ الکترونیک در راستای طرح شبکه ملی اعتبار انجام می‌شود و تنها برای ۱۰ قلم کالا است که در فروشگاه‌های مخصوص عرضه می‌شود.
حسینی به مزیت‌های طرح کالابرگ الکترونیک اشاره کرد و توضیح داد: در این طرح قیمت اقلام در فروشگاه‌های مورد نظر بر مبنای قیمت در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ است، همچنین افراد می‌توانند از یارانه ماه‌های آینده خود خرید انجام دهند.
وی با بیان اینکه طرح کالابرگ الکترونیک هیچ خللی در پرداخت یارانه نقدی ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کنترل نقدینگی و تورم نیز اثرگذار خواهد بود.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آمل با بیان اینکه طرح کالابرگ الکترونیک هیچ خللی در پرداخت یارانه نقدی ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کنترل نقدینگی و تورم نیز اثرگذار خواهد بود.

1402/8/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :