اجرای ۲۹ طرح کشاورزی درآمل طی یکسال گذشته

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آمل، از اجرای ۲۹ طرح کشاورزی در بخش آبی و خاکی با اعتبار ۱۸۷ میلیارد ریال طی یک سال گذشته دراین شهرستان خبر داد.
مهرداد فولاد گفت: این طرح‌ها در قالب، سه طرح تجهیز و نوسازی شالیزارها، ۱۲ طرح اجرای لاینینگ کانال‌های زراعی، چهار طرح انتقال آب زراعی با لوله، دو طرح لایروبی و بهسازی آب بندان، پنج طرح تجهیز و برق رسانی چاه‌های کشاورزی و سه طرح شن‌ریزی جاده بین مزارع بوده که در ۲۸ روستای شهرستان آمل اجرا و بهره برداری شده است.
وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها، مدیریت منابع آب کشاورزی در سطح ۱۶۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی و باغی شهرستان آمل تسهیل شده و حدود دو هزار بهره بردار آملی از مزایای آن بهره مند شدند.
مدیر جهاد کشاورزی آمل ادامه داد: با توجه به کاهش نزولات جوی در سال‌های اخیر و تبعات آن در صعوبت مدیریت منابع آب کشاورزی و به‌منظور استفاده بهینه و حداکثری از منابع آب موجود، با پیگیری‌های این مدیریت و همچنین مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی مازندران، اجرایی شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، فولاد یادآورشد: کاهش پدیده شوم تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، کاهش حدود ۲۵ درصدی هزینه تولید، هماهنگ کردن عوامل تولید و افزایش یک ونیم تا دو برابری تولید محصولات کشاورزی از دیگر اهداف اجرای این طرح‌ها است.

1402/8/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :