‌‌پیش‌بینی برداشت ‌۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن مرکبات در مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ‌‌پیش‌بینی برداشت ‌۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن مرکبات در مازندران خبر داد.
احسان عباسپور اظهار داشت: تاکنون 80 درصد نارنگی‌های باغات استان برداشت شده و پیش بینی می‌شود امسال بیش از 425 هزار تن نارنگی پیش‌رس و بیش از 2 میلیون و 800 هزار تن مرکبات برداشت شود.
وی با تاکید بر اینکه عرضه مرکبات نارس سبب آسیب بازارهای صادراتی می‌شود خاطرنشان کرد: باغداران از برداشت مرکبات نارس و سبز پرهیز کنند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: عرضه مرکبات ترش سبب رکود بازار می‌شود و بنابراین باغداران باید تا کامل شدن قند میوه صبر کنند.
عباسپور گفت: با گذشت حدود یک ماه از پاییز یک یا دو رقم نارنگی آماده برداشت است و میوه تامسون هنوز نارس و سبز است که باید از چیدن و رنگ آوری آن خودداری کرد.
وی خواستار برخورد با افرادی دانست که سبززدایی محصول را انجام می‌دهند و تصریح کرد: برای جلوگیری از سبززدایی باید سورتینگ داران نیز همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، به بازار صادراتی مرکبات مازندران اشاره کرد و وضعیت صادرات را مناسب دانست و گفت: بیش از 300 محموله محصولات باغی شامل نارنگی و کیوی به کشورهای مختلف صادر شد.

1402/7/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :