با هر گونه برداشت غیرمجاز آب زیرزمینی برخورد قانونی می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: بهار و تابستان امسال برای جلوگیری از برداشت غیرقانونی آب‌های زیرزمینی ۲۲۴ حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در استان پلمب شد.
حیدر داوودیان اظهار داشت: امسال با توجه به کاهش بارندگی‌ها و کم شدن آورد رودخانه‌های استان در ابتدای فصل کشاورزی در مناطق مختلف استان اقدام برای برداشت غیرمجاز آب‌های زیرزمینی مورد افزایش یافته بود که برای جلوگیری از بالا رفتن خسارت این برداشت‌ها، پایش در نقاط مختلف استان نیز تشدید شد.
وی افزود: همکاران ما در نیمه نخست امسال ۱۲۶ چاه غیرمجاز را پس از انجام مراحل قانونی پلمب و از مدار تأمین آب کشاورزی استان خارج کردند. از این تعداد ۲۹ مورد پلمب در شهرستان‌های ساری و میاندورود انجام شد که بیشترین آمار بین ادارات منابع آب شهرستان‌های مازندران در نیمه نخست سال است. بابل و جویبار نیز به ترتیب با ۲۳ و ۲۲ مورد پلمب چاه پس از ساری قرار دارند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود: علاوه بر پلمب چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از حفاری غیرمجاز نیز از اقداماتی است که توسط همکاران ما برای پیشگیری از برداشت آب‌های زیرزمینی انجام می‌شود. در این زمینه نیز طی ۶ ماه نخست امسال مجموعا ۱۱۸ مورد جلوگیری از حفاری غیرمجاز در استان انجام شد که ۳۶ مورد مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندورود بود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، داوودیان گفت: شرکت آب منطقه‌ای مازندران طبق وظایفی که قانون تعیین کرده با هر گونه برداشت غیرمجاز آب زیرزمینی برابر مقررات برخورد می‌کند. فصل دوم قانون توزیع عادلانه آب صراحتا به آب‌های زیرزمینی اختصاص دارد و طبق بند‌های این قانون، تصمیم‌گیری برای برداشت از منابع آب زیرزمینی یا برخورد با تخلفات انجام می‌شود.

1402/7/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :