افتتاح طرح های تحقیقاتی دامپزشکی در دانشگاه فناوری های نوین آمل

سه طرح علمی درحوزه دامپزشکی شامل ” مرکزآموزشی وتحقیقاتی پرورش طیور، مرکز تکثیر و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی و کلینیک دامپزشکی ” در دانشگاه فناوری‌های نوین شهرستان آمل با حضورنمایندگان وزارت علوم و تحقیقات و سازمان دامپزشکی کشور افتتاح شد.
رییس دانشگاه فناوری‌های نوین شهرستان آمل درحاشیه مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت، این طرح‌ها به مناسبت گرامیداشت هفته دامپزشکی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل که تنها دانشکده دولتی درسطح استان‌های شمالی کشور است، راه اندازی شد.
دکترعلی اکبرحاجی زاده افزود: مرکزآموزشی و تحقیقاتی پرورش طیور این دانشکده به همت و مشارکت میران آملی یکی از خیران و فعالان صنعت طیور شهرستان آمل در راستای تعامل و ارتباط دانشگاه با صنعت با هزینه یک میلیارد تومانی ساخته و تجهیز شده است.
وی ادامه داد: برای دو طرح دیگر افتتاح شده دردانشکده دامپزشکی آمل شامل ” مرکزتکثیرونگهداری حیوانات آزمایشگاهی و کلینیک دامپزشکی” بیش از ۲ میلیارد تومان ازمحل اعتبار‌های دانشگاه هزینه وبهره برداری شده است.
رییس دانشکاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل به هدف ومزیت‌های مهم طرح‌های افتتاح شده در دانشکده دامپزشکی این دانشگاه گفت: این طرح‌ها در راستای ارتباط بین متخصصین وفارغ التحصیلان این دانشگاه با صنعت ایجاد شده تا فرایند مهارت محوری دربین دانشجویان در دوران تحصیل بیشتر وقوی‌تر شود.
دکترحاجی زاده همچنین به طرح‌های دیگر دردست اجرا دردانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل هم اشاره کرد وافزود: در راستای تکمیل ساختمان دانشکده دامپزشکی این دانشگاه، ساختمان خدماتی ورفاهی با اعتبار ۵۲ میلیاردتومان توسط پیمانکار درحال ساخت است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی ادامه داد، برای ساخت خوابگاه دانشجویان این دانشگاه نیز به عنوان تنها خوابگاه دانشگاه دولتی در شهرستان آمل از محل اعتبار‌های ملی حدود ۷۰ میلیارد تومان مصوب شده است که برای شروع ساخت آن در کنار دانشکده دامپزشکی این دانشگاه، امسال حدود ۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

1402/7/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :