۶۱۲ هزار واحد مسکونی و تجاری مازندران فاقد کُد پستی است

مدیر کل پست مازندران نبود پلاک پستی مسکونی و تجاری در برخی از نقاط شهری استان را از مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: ۶۱۲ هزار اماکن استان فاقد پلاک شهرداری و کد پستی است.
محسن بخشی، متوسط جابجایی روزانه مرسولات پستی در مازندران را ۴۵ هزار مرسوله اعلام کرد و افزود: ۱۵ هزار مرسوله صادره و ۳۰ هزار مرسوله وارده است.
وی سرانه پستی مازندران را ۵.۷ مرسوله عنوان کرد و توضیح داد: از آنجاییکه ظرفیت جابجایی مرسولات پستی در مازندران بسیار بالا است، اگر زیر ساخت های پستی استان گسترش بیابد، می توانیم خدمات مطلوبی در رونق اقتصاد استان ارایه بدهیم.
مدیر کل پست مازندران با بیان این که جابجایی محصولات کشاورزی مازندران از مزیت های توسعه ای پست استان است، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه حدود پنج تن برنج در پایانه برنج آمل توسط پست انجام می‌شود.
بخشی همچنین به نبود اطلاعات و ۶۰۰ هزار مکان و نشانی روستایی استان اشاره کرد و گفت: بخشداران و دهیاری ها باید در احصا نشانی ها و پلاک گذاری پستی این اماکن روستایی همکاری بیشتری داشته باشند.
وی با ذکر این نکته که ۱۰ درصد برگشت مرسولات پستی ناشی از مشکلات احراز شناسایی و مکانی پستی است، ادامه داد: نگاه امنیتی، اقتصادی و اجتماعی باید با کامل شدن بانک اطلاعاتی از نشانی های اماکن تقویت شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، مدیر کل پست مازندران با اشاره به این که سرویس پست هوشمند با شهر هوشمند و الکترونیکی شدن محقق می شود، گفت: اکنون الزامات قانونی مربوط به پست توسط شهرداری های مازندران رعایت نمی شود.

1402/7/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :