مازندران در آستانه بحران جمعیتی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه این استان در آستانه بحران جمعیتی است از پرداخت ۳۲هزار میلیارد ریال وام ازدواج خبر داد.
روح الله سلگی در جلسه راهبردی طرح جوانی جمعیت مازندران با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و اقتصادی گفت: در اجرای سیاست دولت سیزدهم در طرح جوانی جمعیت طی ۶ ماه نخست امسال ۱۵ هزار و ۴۷۷ فقره وام ازدواج به مبلغ ۳۲ هزار میلیارد ریال به زوج‌های جوان مازندرانی پرداخت شد.
وی اضافه کرد: در این مدت ۱۰ هزار فقره وام فرزند آوری به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال در مازندران پرداخت شده است.
سلگی با اظهار نگرانی از آینده جمعیتی مازندران افزود: در صورت بی توجهی به رویکرد جهادی در طرح جوانی جمعیت مازندران در تله جمعیتی گرفتار خواهد شد و هیچ بحرانی حتی حوادث طبیعی مهم‌تر از این ابر چالش نیست.
این مسئول استانی با اشاره به شرایط خاص مازندران در این عرصه رفع ابرچالش جمعیتی در این زمینه را نیازمند تغییر نگرش مدیران و مردم دانست و افزود: نگاه بوروکراتیک و بدون عزم جهادی و انقلابی نمی‌تواند این مشکل اساسی را برطرف کند. دستگاه‌های فرهنگی، رسانه‌ها و مدیران بانک‌ها باید در این حوزه فعالانه وارد شوند.
معاون استاندار مازندران از راه اندازی ۲ مرکز درمانی ناباروری در شهرهای نور و بهشهر با حمایت دولت سیزدهم خبر داد و افزود: با تأکید استاندار مازندران تیم‌های بازرسی برای ارزیابی خدمات دستگاه‌های مسئول در حوزه جمعیتی در استان فعال شده است و ترک فعل مدیران مربوطه پیگیری می‌شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی با اشاره به مسئولیت مستقیم فرمانداران مازندران در حوزه جوانی جمعیت افزود: با هدف ترویج ازدواج آسان امکانات رفاهی دستگاه‌های اجرایی استان به صورت رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار می‌گیرد.

1402/7/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :