ركورد جوجه ريزی مازندران با ثبت 16 میلیون قطعه شکسته شد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: براي اولين بار در كشور و استان ركورد جوجه ريزی ماهانه استان با ثبت 16 میلیون قطعه جوجه ريزی در شهريور ماه امسال شكسته شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مازندپاج، محمدمهدی عباس زاده اظهار کرد: براي اولين بار در سطح كشور و استان ركورد جوجه ريزي ماهانه مازندران با ثبت 16 میلیون و 582 هزار و 730 قطعه جوجه ريزي در شهريور ماه سال جاري شكسته شد.
وی افزود: با بیان اینکه ميزان جوجه ريزي استان در شهريور ماه امسال با ركورد بي سابقه به 16 میلیون و 582 هزار و 730 قطعه در واحدهاي مرغ گوشتي رسید، افزود: پيش بيني می شود 31 هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ از اين تعداد جوجه ريزي استحصال و روانه بازار مصرف شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: در اين مدت سه شهرستان بالاترين جوجه ريزي را داشتند كه به ترتيب شهرستان آمل با 2 میلیون و 527 هزار و 383 قطعه رتبه اول، ساري با 2 میلیون و 382 هرار و 508 قطعه رتبه دوم و قائم شهر با یک میلیون و 582 هزار و 470 قطعه رتبه سوم قرار دارند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مازندپاج، عباس زاده تصریح کرد: از اين ميزان جوجه ريزي سويه راس با تعداد 9.9 ميليون قطعه در رتبه اول، سويه آرين با تعداد جوجه ريزي 5.4 ميليون در قطعه رتبه دوم، سويه آربراكرز (آپلاس) با تعداد جوجه ريزي 760 هزار قطعه رتبه سوم و سويه كاب با تعداد جوجه ريزي 500 هزار قطعه در رتبه چهارم قرار دارند.

1402/7/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :