اندیشه‌های علامه حسن‌زاده آملی برگرفته از اسلام ناب بود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اندیشه‌های علامه حسن زاده آملی برگرفته از اسلام ناب محمدی بود، گفت: یکی از ویژگی های بارز ایشان ولایت پذیری و اطاعت از ولایت فقیه بود.
آیت‌الله علی معلمی در آئین دومین سالگرد ارتحال علامه ذوالفنون آیت‌الله حسن حسن‌زاده آملی در آستان امامزاده ابراهیم(ع)، اظهار کرد: آمل شهر فقاهت، علم، اندیشه، تدبر و سیاست است که چهره‌های علمی و فقهی زیادی از این شهرستان در جهان اسلام زبانزد و شاخص هستند.
وی در مورد شخصیت وارسته علمی، اجتماعی و عرفانی سالک توحیدی و عالم ربانی همانند علامه حسن زاده آملی، افزود: معظم له از شخصیت‌های بارز و بزرگ علمی و عرفانی بودند که در رشته‌های مختلف علمی همانند ریاضیات، نجوم، ادبیات، علوم غریبه، هیئت، طب اسلامی و دیگر علوم تبحر خاص داشتند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در مازندران با بیان اینکه حضرت علامه حسن‌زاده آملی اساتید بزرگ، علمای وارسته و مراجع تقلید زیادی را به خود دید، تصریح کرد: شخصیت‌های بی‌نظیر همانند علامه دهر نه تنها برای شهرستان آمل و استان مازندران بلکه برای جهان اسلام افتخار بزرگ است.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از اندیشه ناب محمدی و تفکر ارزشمند امام راحل در تشریح نقش برجسته ولایت فقیه در جامعه اسلامی است، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز علامه حسن‌زاده آملی ولایت‌پذیری و اطاعت از ولایت فقیه بود و حضور ارزشمند این عالم وارسته چه در قبل انقلاب اسلامی، چه در روزهای پیروزی انقلاب و بعد از آن چراغ راه برای هدایت و تبیین بوده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، معلمی با اشاره به اینکه باید علامه ذوالفنون را در تعابیر مقام معظم رهبری شناخت و درک کرد، گفت: این عالم انقلابی و بی نظیر اسطوره زمان بوده و در حکمت، دانایی، اندیشه و عرفان همانند خود نداشت.

1402/7/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :