کاهش ۵۰ درصدی تعداد غریق در آب‌های ساحلی مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: تابستان امسال با اجرای طرح کاهش غریق از اول خرداد تا ۳۱ شهریور در ساحل این استان، امدادگران این جمعیت و ناجیان غریق موفق شدند ۱۱۷۰ نفر را از خطر مرگ در دریا نجات دهند.
غلامعلی فخاری با بیان اینکه امسال در اجرای طرح کاهش غریق بیش از ۵۵۰ نقطه حادثه خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق از اول خرداد در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند گفت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تعداد غریق در آب‌های ساحلی مازندران در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد کاهش داشته که این کارنامه درخشان مرهون تلاش شبانه روزی امدادگران و ناجیان غریق بوده است.
وی با بیان اینکه امسال در راستای اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران ۳ پایگاه دریایی و ۱۰ پست سیار ساحلی با گشت زنی روزانه ۴۶۰ نفر امدادگر و نجاتگر، ۸ دستگاه چادر سلامت و ۱۱۰۰ نفر ناجی غریق مشارکت داشتند افزود: ۵۰ فروند قایق، ۱۰ فروند جت اسکی، ۶۰ دستگاه موتورسیکلت، ۴۰ دستگاه آمبولانس و ۱۵ دستگاه خودروی پشتیبانی، تنها بخشی از تدارک سنگین هلال احمرمازندران برای اجرای طرح مذکور بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اینکه تابستان امسال تمامی‌ توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شد تصریح کرد؛ با تلاش شبانه روزی تیم‌های امدادی مستقر در ساحل ۱۱۷۰ نفر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.
فخاری با بیان اینکه بیشترین نجات یافته با ۳۷۲ نفر مربوط به ساحل شهرستان بابلسر بوده است گفت:شهرستان عباس آباد با ۱۵۸ نفرنجات یافته و شهرستان محمود آباد با ۱۲۰ نفرنجات یافته در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی افزود: ارائه خدمات درمان سرپایی به ۱۶ هزار نفر و انتقال ۱۴۹ مصدوم به مراکز درمانی با مشارکت اورژانس از دیگر خدمات طرح کاهش غریق در ساحل ۴۷۳ کیلومتری مازندران بوده است.

1402/7/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :