افزایش چهار برابری عوارض شهرداری‌ها باعث افزایش قیمت مسکن شد

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم نظارت بیشتر فرماندارانو اعضای شورای اسلامی شهرها بر مصوبات شهرداری ها تاکید کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد که افزایش سه تا چهار برابری عوارض شهرداری ها عامل افزایش قیمت واحدهای مسکونی در کشور شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، مهرداد بذرپاش در جلسه شورای مسکن مازندران در ساری افزود: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن، گرانی مصالح ساختمانی در ساخت و سازها است که این موضوع مهم در دستور جلسه شورای عالی مسکن هفته آینده است که با حضور شخص رئیس جمهور مورد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه منابع طبیعی طبق قانون باید همکاری همه جانبه در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند، ادامه داد: تا پایان سال باید زمین ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی واگذار شود.
بذرپاش تصریح کرد: در حوزه‌های بافت های فرسوده و مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن در بسیاری از استان ها از جمله مازندران عقب هستیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که بسته حمایتی ساخت مسکن در بافت فرسوده مورد اهتمام قرار بگیرد، گفت: مکانیزم شهرداری ها و تسهیلات بانکی می تواند ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری را رونق ببخشد.
بذرپاش با بیان این نکته که، مسوولان کاربری مسکونی زمین هایی که ۲۰ ساله نسبت به ساخت اقدام نشده در شهرها جدی بگیرند، ادامه داد: شهرهایی حتی با جمعیت پایین زمین های سه تا چهار هکتاری با کاربری مسکونی دارند، که کاری نشده است.

1402/6/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :