سال تحصیلی جدید با ۱۵۲ کلاس درس نوساز برای دانش‌آموزان مازندران آغاز می‌شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: ۱۵۲ کلاس جدید با ظرفیت نزدیک به] چهار هزار دانش‌آموز و زیربنای حدود ۲۴ هزار متر مربع از ابتدای سال تحصیلی جدید به زیرساخت‌های آموزشی مازندران اضافه می‌شود.
مهدی استادیان اظهار کرد: از هفته دولت تا آغاز سال تحصیلی جدید مجموعا ۲۸ پروژه آموزشی شامل سالن‌های ورزشی، کانون، پژوهش‌سرا و مدرسه در نقاط مختلف استان گشایش یافته و به بهره‌برداری رسیده که با آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان قابل استفاده است.
وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه‌ها ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد، افزود: علاوه بر تکمیل و رساندن این پروژه‌ها به آغاز سال تحصیلی جدید، اقدامات متعددی در زمینه بهسازی و نوسازی مدارس استان نیز انجام شد که شامل در قالب طرح شهید عجمیان و شاداب‌سازی مدارس، تعمیر سرویس‌های بهداشتی، آسفالت برخی مدارس و استانداردسازی سامانه گرمایشی می‌شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران خاطرنشان کرد: با هدف کمک به ارتقاءِ کیفیت مهارت‌آموزی در هنرستان‌های استان، حدود ۷۰ میلیارد ریال تجهیزات هنرستانی هم توسط این اداره کل خریداری شده که در حال توزیع است تا در آغاز سال تحصیلی مورد استفاده دانش‌آموزان قرار بگیرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، استادیان درباره تعداد پروژه‌های نیمه‌کاره نوسازی مدارس در مازندران نیز اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۲۰ پروژه نیمه‌تمام در مازندران وجود دارد که برای تکمیل این پروژه‌ها دست‌کم ۱۴ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. تلاش می‌کنیم تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها را در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسانیم.

1402/6/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :