برداشت برنج در ۱۹۸ هزار و ۷۰۲ هکتار از شالیزار‌های مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه برداشت برنج در ۱۹۸ هزار و ۷۰۲ هکتار مزارع شالیزار‌ی مازندران تاکنون انجام شده است، گفت: ۱۹۶ هزار و ۴۸۷ هکتار مزارع شالیزاری استان بصورت مکانیزه و مابقی به روش سنتی برداشت شد.
احسان عباسپور به کشت مجدد برنج در ۶۰ هزار و ۷۰۸ هکتار و پرورش رتون در ۳۶ هزار و ۸۰۰ هکتار شالیزار استان اشاره کرد و افزود: کشت مکانیزه برنج امسال در ۱۴۱ هزار و ۳۵۳ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد.
وی با بیان اینکه ۱۷۸ واحد بانک نشاء برنج در استان فعالیت دارند، گفت:با علف‌های هرز در یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۸۵۲ هکتار، کرم ساقه خوار برنج در ۱۷ هزار و ۹۳۱ هکتار و بلاست برگ در ۱۸ هزار و ۳۴۰ هکتار اراضی شالیزاری استان مبارزه شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به بیمه زراعت برنج در ۱۵ هزار و ۲۹۲ هکتار اراضی شالیزاری استان، افزود: ۸۹ هزار و ۵۸۱ تن کود شیمیایی به کشاورزان شالیکار استان توزیع شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مازندران، عباسپور میزان آب ذخیره شده سد‌های استان در حال حاضر ۸۳ میلیون مترمکعب و آببندان‌ها را ۵۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

1402/6/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :