کمبود زمین مشکل اساسی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران


استاندار مازندران گفت: کمبود زمین مشکل اساسی و مهم ترین دلیل کُندی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط شهری و روستایی استان است.
سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای مسکن مازندران در ساری، بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی مورد نیاز با داشبورد مدیریتی تاکید کرد و اظهار داشت: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان شناسایی و برای رفع آن نیز راهکارهای اصولی ارایه خواهد شد.
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت شهرداری ها برای ساخت واحدهای مسکونی تاکید کرد و افزود: برای اجرای کامل تعهدات در طرح نهضت ملی مسکن باید یک برنامه زمانبندی تعریف شود تا بتوانیم متناسب با آن کارها را پیش ببریم.
مقام عالی دولت در مازندران، کمبود زمین را از عمده مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان عنوان کرد و گفت: زمین هایی که برای ساخت مسکن در شهرستان ها تعیین شد و دارای مشکل هستند شخص فرمانداران باید پاسخگو باشند و برای رفع مشکل نیز باید راهکار ارایه دهند.
استاندار مازندران بر لزوم استفاده از ظرفیت انبوه سازان تاکید کرد و گفت که باید با ارایه مشوق های لازم به انبوه سازان، علاوه بر بازسازی بافت های فرسوده، نسبت به احداث مسکن نهضت ملی در این مناطق نیز اقدام کرد.
حسینی پور از آمادگی بانک های عامل استان برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبرداد و گفت: بانک ها در این زمینه بدون هیچگونه مشکلی پای کار هستند.
وی افزود: همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، نسبت به برنامه از پیش تعیین شده در این بخش عقب هستیم که به سرعت باید جبران شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، این مقام مسوول، میزان سهمیه در نظر گرفته شده همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران را ۱۵۵ هزار واحد مسکونی ذکر کرد و با بیان اینکه ساخت این تعداد واحدهای مسکونی در طی مدت چهار سال انجام خواهد شد، گفت: اجرای کامل تعهدات در این بخش نیازمند یکهزار و ۵۴۰ هکتار زمین است.

1402/6/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :