سیل در راه مازندران/پرهیز از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار جوی سطح زرد شماره ۲۴ هواشناسی خبر داد و گفت: آبگرفتگی وجاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها کاهش دید و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی و احتمال خسارت به سازه‏‌های کم مقاوم مورد تاکید است.
احمد اسدی، با اشاره به وقوع سامانه‌ی بارشی در توصیف سامانه مورد انتظار اظهار کرد: با شکل گیری جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو در سطح استان موحب بارش خواهد شد.
وی با اشاره به زمان فعالیت این سامانه‌ی بارشی گفت: از بعدازظهر یکشنبه ۱۹ شهریور تا بعدازظهر دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ این سامانه فعال خواهد بود.
معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران درباره‌ی نوع مخاطره گفت: بارش باران گاهی به‌صورت رگبار باران، وزش باد گاهی شدید، رعدوبرق، کاهش محسوس دما(بین ۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس) و در ارتفاعات مه آلود خواهد بود.
اسدی با بیان اینکه منطقه اثر در مازندران است، درباره‌ی اثر مخاطره هشدار داد و گفت: آبگرفتگی و جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها کاهش دید و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی و احتمال خسارت به سازه‏های کم مقاوم مورد تاکید است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی در توصیه‌ای گفت: احتیاط در تردد جاده ای، عدم اسکان درکنار رودخانه‏ها و پرهیز از صعودکوهنوردان به ارتفاعات، مقاوم سازی سازه‏های کم مقاوم و سایر اقدامات پیشگیرانه ضروری است.

1402/6/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :