هشدار به خریداران ویلا و زمین در مازندران

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری، درباره انجام معامله هرگونه ملک مسکونی، مزروعی و یا ویلا در استان هشدار داد.
سرهنگ ذکریایی به افرادی که قصد خرید زمین و ویلا در مازندران را دارند هشدار داد قبل از خرید و انجام معامله هرگونه ملک مسکونی، مزروعی و یا ویلا در حاشیه جنگل و مرتع و دریا حتماً از مبادی و دستگاه‌های مربوطه مانند منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و بخشداری‌ها استعلام مربوطه را دریافت و پس از حصول اطمینان از غیرملی بودن عرصه اقدام به خرید آن کنند.
وی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال حسب وظیفه ذاتی یگان حفاظت در راستای اجرای ماموریت‌های محوله در جهت صیانت از انفال و منابع ملی، انجام شد، گفت: تعداد ۳۰۰ فقره اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ به مساحت ۶۶ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی در بدو تصرف از دست متخلفین خارج و اعاده به وضع سابق برگشت.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران افزود: برخی افراد متخلف با احداث آلونک‌های چوبی و با فنس کشی و چپربندی اقدام به تصرف اراضی ملی کردند که توسط مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی شناسایی و جمع آوری شد.
این مسئول تصریح کرد: در راستای اجرای احکام قضایی صادره در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد ۳۴ فقره احکام قضایی اجرا که در پی آن حدود ۹.۶ هکتار از اراضی جنگلی و همچنین ۱۴۰ هکتار از اراضی مرتعی که توسط برخی از افراد سودجو سالیان متمادی تحت تصرف قرار گرفت برابر احکام صادره خلع ید و بنا‌ها و اعیانی‌های موجود نیز قلع و قمع و اراضی مربوطه به انفال عمومی عودت داده شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، ذکریایی خاطرنشان کرد؛ شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری، ساخت و ساز غیرمجاز با شماره‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد منابع طبیعی تماس حاصل نمایند.

1402/5/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :