برخورد قاطع با تغییر کاربری غیرمجاز در مازندران

رئیس پلیس پیشگیری مازندران گفت: از ابتدای سال تاکنون تغییر کاربری ۳۳ هکتار زمین شناسایی و در دستور کار ماموران یگان حفاظت امور اراضی قرار گرفت.
سرهنگ سید محسن جعفری با بیان اینکه برخورد قاطع با تغییر کاربری غیر مجاز در دستور کار یگان حفاظت اراضی قرار دارد، گفت: از ابتدای سال تا کنون تغیر کاربری ۳۳ هکتار زمین شناسایی و در دستور کار ماموران یگان حفاظت امور اراضی قرار گرفت.
وی افزود: با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت امور اراضی، جوامع محلی و سایر سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و مردمی، ۴۴ مورد اخطار پلمپ برای ۱۲۲ قطعه زمین به مساحت سه هکتار صادر شد که در نوع خود اقدام ارزشمندی در حراست از منابع طبیعی محسوب می‌شود.
رئیس پلیس پیشگیری مازندران در ادامه با بیان اینکه برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو با هر قصد و نیت به صورت جدی و بدون اغماض پیگیری و اجرا خواهد شد گفت: از ابتدای سال تا کنون ۴۱۹ مورد تخریب ساخت و ساز و دیوارکشی و .. در ۹۳۸ قطعه زمین به مساحت ۱۱ هکتار صورت گرفته است.
سرهنگ جعفری تصریح کرد: در این مدت ۱۰ مورد اجرای حکم قلع و قمع برای ۱۳ قطعه زمین به مساحت ۱۳۹۰ مترمربع توسط ماموران یگان حفاظت امور اراضی استان اجرایی شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی با تاکید بر لزوم پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، اظهار داشت: شهروندان بایستی قبل از هرگونه تغییر کاربری با مراجعه به جهاد کشاورزی از مجوز ساخت و ساز برابر قانون اطلاع و سپس اقدام به این امر کنند، چون قانون گذار برابر ماده یک قانون حفظ کاربری، تغییر اراضی کشاورزی را ممنوع دانسته است و بر اساس ماده ۱۰ با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

1402/5/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :