افزایش آبدهی ۷۰ حلقه چاه در مازندران به ۷۰۴ لیتر بر ثانیه

مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران گفت: برای عبور از تنش آبی، ۷۰ حلقه چاه در سطح استان بهشازی شد که آبدهی آنها به ۷۰۴ لیتر بر ثانیه رسید.
بهزاد برارزاده بهسازی 70 حلقه چاه ‌با هدف عبور از تنش آبی در سطح استان خبر داد و ‌با بیان اینکه این تعداد چاه آب‌دهی 225 لیتر برثانیه دارند، اظهار داشت: با بهسازی این چاه ‌میزان آبدهی آنها به 704 لیتر بر ثانیه رسید.
وی با بیان اینکه این چاه‌ها 929 لیتر بر ثانیه توان تامین آب دارند که با اعتبار 86 میلیارد‌ بهسازی شد، افزود: ‌‌اجرای عملیات حفاری چاه آب شرب در برخی شهرهای مازندران در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران با بیان اینکه در بابل، آمل، ساری، عباس‌آباد و چمستان، در سه ماه امسال 170 لیتر برثانیه آب‌دهی انجام شده است، تصریح کرد: ‌برای اجرای این طرح نیز 170 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه 741 حلقه چاه با دبی 13 هزار و 787 لیتر بر ثانیه در سطح مازندران داریم، ادامه داد:‌ در این تعداد چاه، آب شرب یک میلیون و 174 هزار مشترک تأمین می‌شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، برارزاده با بیان اینکه برای رفع تنش آبی در استان 75 دستگاه الکتروپمپ نیز تعویض شد، خاطرنشان کرد: : برای تعویض این الکتروپمپ‌ها 60 میلیارد‌‌ هزینه شد و بیش از هزار دستگاه الکتروپمپ، آب را از چشمه‌ها و چاه‌ها به مخازن انتقال دادند.

1402/5/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :