پرداخت دیرهنگام مطالبات حق التدریس‌‎ها موجب خالی ماندن کلا‌های درس در سال تحصیلی آینده می‌شود

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت پرداخت به موقع مطالبات حق التدریس‌ها، عنوان کرد: آموزش و پرورش هر ساله برای تأمین نیروی انسانی در مهرماه دست به دامان بازنشستگان عزیز می‌شود و در مهرماه نیازمند یاری رسانی بازنشستگان فرهنگی است به همین دلیل انگیزه لازم برای همکاری بازنشستگان باید فراهم شود.
رضا حاجی پور با بیان اینکه پرداخت دیرهنگام و با تأخیر مطالبات فرهنگیان به ویژه بازنشستگان موجب می‌شود که این عزیزان رغبتی برای حضور در کلاس‌‎های درس در سال تحصیلی جدید نداشته باشند، ادامه داد: از سوی دیگر به جای طرح‌های تشویقی از بازنشستگان، طرح‌هایی همچون افزایش سن بازنشستگی یا محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس 5 سال پایانی خدمت مطرح می‎‌‌ شود که روحیه کارکنان دولت به ویژه معلمان در آستانه بازنشستگی را تخریب می‌کند.
وی تصریح کرد: البته مجلس در بررسی‌‎های اولیه برنامه هفتم توسعه به شکل قاطعی با این پیشنهاد دولت در برنامه هفتم مبنی بر محاسبه حقوق بر اساس 5 سال پایانی خدمت مخالفت کرد و اجازه نخواهد داد این اجحاف در حق بازنشستگان عملیاتی شود.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از چالش‌های اصلی آموزش و پرورش در مهرماه تأمین نیروی انسانی خواهد بود، گفت: وزارت آموزش و پرورش در مدت باقی مانده تا شروع سال تحصیلی باید نسبت به چگونگی تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش اقدامات لازم را انجام دهد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری خانه ملت حاجی پور یادآور شد: قطعا در کمیسیون آموزش نیز پیش از شروع سال تحصیلی در خصوص نحوه تأمین نیروی انسانی در سال جدید تحصیلی نشستی با مسئولان وزارت آموزش و آموزش برگزار و درباره آخرین اقدامات و تمهیدات این وزارتخانه گزارش می‌خواهد.

1402/4/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :