مسؤولان مکلف به حفظ سفره‌های زیرزمینی هستند

نماینده ولی فقیه در مازندران بر ضرورت نظارت بر برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی، تاکید کرد و گفت: چاه‌های غیرمجاز و برداشت‌های غیرمجاز بسیار زیاد است اینها نباید رها شده بلکه حساب‌شده باشد و هر چاه دارای یک شناسنامه و حساب و کتاب داشته باشد.
محمدی لائینی خطاب به مسئولان بر حفظ سفره های زیرزمینی بیان کرد: مسؤولان نسبت به حفظ سفره‌های زیرزمینی و روان‌آب‌ها تکلیف دارند و همه مسائل باید مدیریت شده باشد.
وی با تاکید بر اینکه به نهرها و رودخانه‌ها و حریم آن نباید تجاوز شود و نیاز به حریم دارد، خاطرنشان کرد: باید حریم آب حفظ شود تا در زمان بروز سیلاب با مشکل مواجه نشویم.
به گزارش صبح آمل نیوز، نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به آلودگی رودخانه‌های استان، تصریح کرد: آلاینده‌های شیمیایی صنعتی و غیرصنعتی به سمت رودخانه‌ها سرازیر می‌شود که نیاز به نظارت دارد.
محمدی لائینی با هشدار برداشت‌های بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌های مازندران، اظهار کرد: برعکس مکان‌هایی که باید اجازه برداشت دهد می‌بینیم سفت و سخت می‌گیرد که جای نظارت بیشتر احساس می‌شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه باید مسأله‌های مرتبط در حوزه آب شرب و کشاورزی در مازندران شناسایی شود، تصریح کرد: آب‌دزدی از جمله این مسائل است که سرچشمه‌های آب را به جای دیگر انتقال می‌دهند که باید مدیریت شود آنچه حق و حقوق این شهرستان و استان بوده باید حفظ شود.
محمدی لائینی با تاکید بر اینکه در درون مجموعه مسؤولان از خیانت و فساد دور باشند، خاطرنشان کرد: هر بلایی سر زمین، آسمان، هوا، آب و خاک ما آورده از فساد است که باید از ساخت و سازهای بی‌رویه که در حوزه آب منطقه‌ای باید جلوگیری شود و دعوی خود را با سایر نهادها شفاف باید کرد.

1402/4/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :